Gazdík (STAN): Cítím se částečně nalomen. Chci to upřesnit

08.01.2016 20:17

Prohlášení místopředsedy sněmovny Petra Gazdíka:

Gazdík (STAN): Cítím se částečně nalomen. Chci to upřesnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík a Miroslav Kalousek

Chci upřesnit mé dnešní vystoupení v Poslanecké sněmovně, ve kterém jsem uvedl, že se „cítím částečně nalomen“ ohledně zavádění elektronické evidence tržeb. Následně to některá média interpretovala jako můj příklon k EET.

Nestal jsem se zastáncem EET, ale upozornil jsem na nutnost používat v parlamentní debatě argumenty.

Dnes ráno jsme se dozvěděli, že koalice chce na konci ledna ukončit projednávání zákona o elektronické evidenci tržeb nezákonným způsobem, který je v rozporu s jednacím řádem. Ministr Babiš poté ve věcném hodinovém projevu vysvětlil částečně některé otázky, které jsme jako opoziční poslanci vznášeli při minulém zasedání.

Pouze jsem tedy ocenil, že vláda odpovídá na otázky opozice, zvláště u takto kontroverzního a technicky složitého zákona. Pan ministr Babiš skutečně odpověděl na tři z mých asi dvaceti námitek, a tím jasně ukázal, že demokratická diskuse v Parlamentu má smysl. A jakékoliv omezování diskuse tak, jak to navrhují koaliční poslanci, je nesmyslné.

Fakt, že jsem ocenil diskusi, v žádném případě neznamená, že jsem změnil názor a hlasoval bych pro EET. Můj názor je stejný jako názor našeho klubu.

Petr Gazdík, místopředseda sněmovny (klub TOP 09 a Starostové)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Náš stát se vzdal schopnosti se bránit

16:21 Čunek (KDU-ČSL): Náš stát se vzdal schopnosti se bránit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důsledkům zrušení povinné základní vojenské služby