Gazdík (STAN): STAN dokončují dohody o spolupráci pro krajské volby ve většině krajů

30.06.2015 9:58

Starostové a nezávislí uzavřeli další předvolební koalici pro nadcházející krajské volby. V Královéhradeckém kraji půjdou do voleb s hnutím Východočeši, na Vysočině se dohodli na spolupráci s SNK-ED a v Moravskoslezském kraji s hnutím Ostravak, v jihočeském kraji Dlouhodobě spolupracují s Občany pro Budějovice a v karlovarském Karlovarskou občanskou alternativou. V ostatních krajích se jednání blíží do finále.

Gazdík (STAN): STAN dokončují dohody o spolupráci pro krajské volby ve většině krajů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

„Jsme přesvědčeni, že nemá smysl tříštit síly, ale dokázat voličům, že jsme schopni se domluvit už nyní před volbami. Chceme kraje rozvíjet jako průhledné, nekorupční a finančně soběstačné. Jen takové kraje mají pro občany smysl,“ řekl 1. místopředseda STAN Petr Gazdík.

Hnutí STAN tak má podepsaná memoranda o předvolební spolupráci hned v několika krajích. V Královéhradeckém jej podepsali STAN a hnutí Východočeši. „Naše detailní znalost kraje nám umožňuje optimálně reagovat na podněty obyvatel. Kontaktní politika s občany praktikovaná prostřednictvím starostů je pro nás rozhodujícím faktorem pro rychlé a koncepční řešení všech důležitých oblastí života,“ říká k nadcházející spolupráci předseda hnutí Východočeši Milan Maček.

„Občanům Vysočiny nabídneme volbu důvěryhodných, osvědčených osobností z našeho kraje, kteří se nebojí vzít na sebe odpovědnost a kteří to dokázali již v řadě voleb. Mám dokonce pocit, že se rodí něco, co má celostátní přesah a může voličům nabídnout důvěryhodnou alternativu,“ říká předsedkyně SNK-ED Zdeňka Marková.

„V dalších krajích jsou jednání intenzivní a věříme, že budou dotažena do úspěšného konce, a že koncept jakési konfederační platformy ocení naši partneři. Platforma spojí menší hnutí na programové shodě a zabrání tak roztříštěnosti, která je pro voliče zbytečná. V některých krajích spolupracujeme s politickými partnery už dlouhodobě,“ dodává místopředseda STAN Stanislav Polčák.

Příkladem je Karlovarský kraj, kde pokračuje spolupráce STAN s Karlovarskou občanskou alternativou. „Spolupráce se STAN se ukázala jako správná volba. Díky ní jsme získali možnost přímo působit i v krajské politice, což je pro každé velké město důležité. Po téměř čtyřech letech spolupráce je zřejmé, že principy, jak problémy vnímat a jak je řešit, jsou ve STAN i v KOA velmi podobné," vysvětluje primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Nějaká primární spravedlnost musí být

13:27 Ministryně Schillerová: Nějaká primární spravedlnost musí být

Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 4. 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zák…