Hadrava (ANO): Město přispěje z rozpočtu dobrovolným hasičům

19.06.2018 15:38

Praha rozhodla, že zbrojnice pražských Sborů dobrovolných hasičů (SDH) projdou zásadní obnovou. Rozhodnutí platné pro období následujících tří let zahrnuje i technické dovybavení jednotek SDH.

Hadrava (ANO): Město přispěje z rozpočtu dobrovolným hasičům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitel ANO na pražském magistrátu Libor Hadrava
reklama

„Dobrovolní hasiči jsou dnes už nedílnou složkou Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy. Působí i během krizového řízení. A trvale vykazují vysokou připravenost i příkladnou profesionalitu. Na území hlavního města hrají navíc nezastupitelnou roli při povodních a činnostech spojených s výstavbou protipovodňových prvků a odstraňováním škod. Proto jsme tímto rozhodnutím navázali na Koncepci výstavby a rekonstrukci hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek Sborů dobrovolných hasičů do roku 2021. Cílem je plně stabilizovat technické zázemí dobrovolných hasičů a současně jim vytvořit důstojné prostředí pro výkon služby,“ uvedl Libor Hadrava, pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality.

Kromě výstavby a rekonstrukcí zbrojnic na území pražských částí, si jednotky SDH budou moci v období 2019 – 2021 pořídit i požární vozidla a stříkačky, vyprošťovací zařízení, přívěsné vozíky, čerpadla nebo nafukovací člun. Celková částka na renovaci i dovybavení schválená minulý týden Zastupitelstvem hl. m. Prahy činí 116 543 000 korun.

Vzhledem k omezeným finančním možnostem městských částí, jako zřizovatelů jednotek SDH, jsou každoročně v rozpočtu vlastního hl. m. Prahy vyčleňovány prostředky na výstavbu a rekonstrukce hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek SDH technikou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martan (SPOZ): I manuální práce šlechtí člověka

7:32 Martan (SPOZ): I manuální práce šlechtí člověka

Vyslat studenty středních a vysokých škol na práci v lese a zemědělství není snaha o totální nasazen…