Hadrava (ANO): Pro nejstarší stanici pražských hasičů uvolnilo město přes dva miliony korun

01.06.2018 17:56

Obnovu historické výjezdové brány a také výměnu vrat garáží pro hasičskou techniku pomohlo hlavní město zajistit Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy ve stanici v Sokolské ulici. Ta je považována za vůbec nejstarší v Praze.

Hadrava (ANO): Pro nejstarší stanici pražských hasičů uvolnilo město přes dva miliony korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitel ANO na pražském magistrátu Libor Hadrava

„Úroveň bezpečnosti hlavního města Prahy zcela bezprostředně stojí na spolupráci jejího vedení s organizacemi Integrovaného záchranného systému. Profesionálního nasazení i obětavosti jeho příslušníků si velice vážím a jejich potřeby vnímám nadmíru pozorně. Jako sám bývalý profesionál vím, že pokud má celek fungovat, je nezbytné starat se velmi pečlivě o jeho detaily včetně těch technických. V tomto ohledu jsem proto neváhal podpořit i realizaci akce, jako je tato. Na obnovu vrat v areálu nejstarší hasičské stanice v Praze město vynaložilo více jak dva miliony korun. Přesto si za jisté nadsázky budu přát, aby se nová vrata hasičům opotřebovala do budoucna co nejméně. A oni sami nejlépe vědí, jak to myslím,“ řekl Libor Hadrava, radní hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality.

Kompletní obnova dvou historických výjezdových vrat spočívala v jejich nahrazení nákladnou replikou. Tuto opravu financoval pražský magistrát částkou téměř 700 tisíc korun. Na výměnu garážových ocelových vrat, která již dosluhovala technicky, pak město uvolnilo 1,5 milionů korun. Výsledek realizaci zakázky dnes ráno zkontroloval společně s radním Hadravou také ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Evropská unie není a nebude jeden federální stát

7:33 Zahradil (ODS): Evropská unie není a nebude jeden federální stát

Komentář na facebookovém profilu k národnímu právu veta