Haidler (PRO!Kraj): Dvojčata

21.09.2014 10:37

Já vím, že teď v září vás napadnou ta z Obchodního centra v New Yorku. A taky všechny teorie o jejich řízené destrukci a podobně. Já bych ale rád promluvil o panu Chovancovi. Možná i na půdorysu těch zaručených i „zaručených“ teorií.

Haidler (PRO!Kraj): Dvojčata
Foto: Jaroslav Haidler
Popisek: Jaroslav Haidler

Ale pracujme s daty. Hašek a Chovanec jsou dvojčata. Chovanec navíc ke všemu ještě dobře maskovaný „insajder“ nasazený jihomoravským hejtmanem do tábora našeho óbr-socana Sobotky pro případ, že by se prapůvodní puč nezadařil už tehdy – a teď světe drž se!! - tehdy, když všichni spiklenci našupajdili  do Lán těch pár minut po jmenování předsedy vlády. A ten tehdejší puč  – jak všichni víme – se skutečně nezadařil. Ale  onen Chovancův nečekaný obrat a jeho „napráskání“ spolu-soudruhů a nečekaná podpora morálky, sobot a demokracie, to vše  mělo jako přehodnocení situace pouze vypadat. Pouhá hra. Dokonalá  - skoro až taktice Mossadu se podobající strategie. Chovanec se  na oko jakoby osvědčí ve prospěch Bohunka Sobotky, nacpe se do jeho pozic a do jeho vlády a zaútočí na povel teprve, až se mu vzkáže. Nejlépe před volbami. A ta chvíle právě nadešla.

Z chovance Chovance (kdepak ho vlastně asi původně  chovali a vychovávali,  než ho vypustili do ulic?) se mezitím stal ministr vnitra. To je v pořádku. Konkrétně tento ministerský post  rozum ani obezřetnost příliš nevyžaduje. Spíš pořádný žaludek a schopnost jednat na povel. Ale právě v této pozici a  shodou okolností zrovinka právě před volbami, se pan ministr nechává slyšet, že by jako skutečný chovanec KGB a dalších totalitních struktur rád prosadil zpoplatnění stížností občanů na jednání příslušníků policie ČR. A to docela slušnou pálkou – od jednoho až k jeden a půl tisíci korun. Při dvou tisícovkách stížností ročně jsou to hned tři milionky. A Městapo bude mít aspoň na kravaty. Prý to odradí zejména ty stěžovatele, kteří si stěžují neprávem. Moc chytrý tah.

Ale nedemokratický. A před volbami doslova masakr. Tak už nám tu socan zase tiše, úplně po vzoru dávno mrtvé Řápkové a slovníkem  bohužel stále ještě živého komunismu naznačuje, že v této republice jsou si někteří (anebo „něčí“) lidé  už zase rovnější ????

Začneme pianko na tisícovce, Babiš to pak doporučí zvýšit, vždyť, státní kasa ho stále překvapuje a čísla z dob jeho cesty k moci byla přeci dvojnásob vysoká, než ony úspory slibované jím dnes! Nu a při pěti tisících za stížnost, už nikdo žádnou nepodá. Destrukce Sobotky řízená z Brna přes lautr naivní „dvojče“ právě začala.

Vždyť kdyby to mohlo něčemu pomoci, ačkoli i tak je to příšerně kách, stačilo navrhnout finanční postih za neoprávněnou stížnost. Ono by to ve výsledku vyšlo úplně stejně, ale nevypadalo by to tak příšerně pitomě. Tak politicky naivně. Tak stranicky likvidačně. Tak tohle jsou socani?! A nebo stalini?

Přesto Chovancovu aktivitu nesmírně vítám. Do party stávkujících  ho tedy rozhodně nechci, protože je nejen křivej, ale zdá se  i docela vymaštěnej, ale je to  právě on,kdo jako první v této republice začíná mluvit o konci toho „jejich“ politického světa. První, kdo  otevřeně volá po „Generální daňové stávce“.

Tak, milý Mílo a tobě podobní chovanci, jestliže vám nejsou naše daně dost vhod,  jestli o ně nestojíte, a kvůli sestřelení vlastní načervenalé partaje vymýšlíte už i takovéhle kokotiny,  tak my vám je teda vnucovat nebudeme.

Buďto  nám za naše daně poskytnete základní právo na informace, na  všechny ještě před-demokratické svobody, tedy i na spravedlivý soud a volání po soudném rozsouzení – tj.stížnost, buďto nám poskytnete prostředky a čísla na kontrolu toho, co platíme do pojišťoven a na povodně, buďto nás za horentně vysoké spotřební daně ochráníte před metanolem, anebo vám prostě na jaře 2016  žádné daně za rok 2015  už  nezaplatíme.

A víme oba, Mílo – my i ty a tobě podobní, že nás na to musí fakt hodně. Proto ta  generální daňová stávka, o které poprvé otevřeně mluvíš!  Tisícovku stávkujících zlikvidujete.  Deset tisíc, možná časem ještě nějak uloví cifršpion a exekutor, ale když nás bude několik set tisíc, tak  jednoduše zajdete. A my pak ty daně, svěříme teprve těm, co nám tyto základní svobody a skutečná práva nabídnou.

A věř mi, Mílo,  moje trpělivost už pomaličku dochází.  Máte na to  vlastně skoro rok (My daňoví poplatníci ostatně taky). Buďto za naše daně začnete pracovat, otevřete se kontrole zdola, anebo …  řízená destrukce. Daňová dvojčata.  Armagedon…

Psáno pro www.shekel.cz 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jaroslav Haidler - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plamínková (STAN): Park U Čeňku má nové cesty, hřiště pro děti i seniory

22:48 Plamínková (STAN): Park U Čeňku má nové cesty, hřiště pro děti i seniory

V parku U Čeňku skončila druhá etapa prací. Náklady na ni činily téměř 19 milionů korun bez DPH. Hla…