Jan Hamáček se na úvodu návštěvy setkal se senátorem Johnem Cornynem, který je předsedou senátního Podvýboru pro mezinárodní obchod, cla a globální konkurenceschopnost a druhým nejvýše postaveným republikánským senátorem. „Diskutovali jsme o nadcházejících prezidentských volbách, vyjednávání smlouvy TTIP, o spolupráci mezi Armádou ČR a texaskou národní gardou a dalších otázkách,“ uvedl po jednání předseda Sněmovny. Na schůzce se senátorkou Dianne Feinstein, členkou a bývalou předsedkyní výboru pro kontrolu zpravodajských služeb, pak debatoval předseda PSP ČR mimo jiné o aktuálních bezpečnostních výzvách, o spolupráci tajných služeb i o bezvízovém programu. Jan Hamáček v pondělí také s částí delegace navštívil firmu IBM.
Nejvýznamnějším politickým setkáním v rámci návštěvy bylo jednání šéfa Sněmovny se čtvrtým nejvyšším ústavním činitelem USA - úřadujícím předsedou Senátu Spojených států Amerických Orrinem Hatchem. V úterý se také Jan Hamáček sešel s šéfkou demokratické menšiny ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiovou nebo předsedou Zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Edem Roycem. Významná byla i srdečná schůzka s kongresmanem Joe Bartonem, který předsedá skupině přátel ČR v americkém Kongresu. "Na setkáních jsme debatovali jak o aktuálních zahraničně politických výzvách, tak i o možnostech rozšíření spolupráce jednak mezi Kongresem a Sněmovnou, ale především o spolupráci mezi firmami z obou zemí," uvedl Jan Hamáček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV