Hamáček (ČSSD) z Ameriky: Hovořili jsme hlavně o spolupráci mezi firmami našich zemí

18.05.2016 11:15

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček vede misi, jejímž cílem je nejen posílit spolupráci mezi Kongresem USA a Poslaneckou sněmovnou, ale hlavně podpořit obchodní a výzkumnou spolupráci mezi oběma zeměmi, zejména pak v oblasti IT. Mimo jiné se Jan Hamáček setkal i s úřadujícím předsedou Senátu USA Orrinem Hatchem.

Hamáček (ČSSD) z Ameriky: Hovořili jsme hlavně o spolupráci mezi firmami našich zemí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček

Jan Hamáček se na úvodu návštěvy setkal se senátorem Johnem Cornynem, který je předsedou senátního Podvýboru pro mezinárodní obchod, cla a globální konkurenceschopnost  a druhým nejvýše postaveným republikánským senátorem. „Diskutovali jsme o nadcházejících prezidentských volbách, vyjednávání smlouvy TTIP, o spolupráci mezi Armádou ČR a texaskou národní gardou a dalších otázkách,“ uvedl po jednání předseda Sněmovny. Na schůzce se senátorkou Dianne Feinstein, členkou a bývalou předsedkyní výboru pro kontrolu zpravodajských služeb, pak debatoval předseda PSP ČR mimo jiné o aktuálních bezpečnostních výzvách, o spolupráci tajných služeb i o bezvízovém programu. Jan Hamáček v pondělí také s částí delegace navštívil firmu IBM.

Nejvýznamnějším politickým setkáním v rámci návštěvy bylo jednání šéfa Sněmovny se čtvrtým nejvyšším ústavním činitelem USA - úřadujícím předsedou Senátu Spojených států Amerických Orrinem Hatchem. V úterý se také Jan Hamáček sešel s šéfkou demokratické menšiny ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiovou nebo předsedou Zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Edem Roycem. Významná byla i srdečná schůzka s kongresmanem Joe Bartonem, který předsedá skupině přátel ČR v americkém Kongresu. "Na setkáních jsme debatovali jak o aktuálních zahraničně politických výzvách, tak i o možnostech rozšíření spolupráce jednak mezi Kongresem a Sněmovnou, ale především o spolupráci mezi firmami z obou zemí," uvedl Jan Hamáček.

V dalším programu se delegace setká kromě politiků také s některými českými podnikateli působícími v USA (především v Silicon Valley) a rovněž se zástupci krajanských sdružení.

V delegaci vedené předsedou Sněmovny jsou rovněž místopředseda PSP ČR Petr Gazdík, členové Hospodářského výboru PSP ČR, místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, početná skupina podnikatelů, zástupci finančních institucí nebo univerzit.

Delegace vedená předsedou PSP Janem Hamáčkem je na návštěvě v USA (17. 5. 2016)
 
Delegace vedená předsedou PSP Janem Hamáčkem je na návštěvě v USA (17. 5. 2016)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michálek (Piráti): Ačkoliv se protestuje hodně za nezávislost justice, je potřeba, aby se resort vyvíjel

19:46 Michálek (Piráti): Ačkoliv se protestuje hodně za nezávislost justice, je potřeba, aby se resort vyvíjel

Projev na 32. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2019 k Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České …