Hannig (Rozumní): Co kdyby skuteční sociální demokraté opuštěnou značku ČSSD zvedli ze země?

22.06.2023 9:15 | Komentář

Proběhl sjezd sociálních demokratů, který znamená, že značka ČSSD je vlastně volná. Současní významní členové strany mají už minimum společného s étosem strany, kterou přivedl Miloš Zeman hlavním vchodem do Strakovy akademie a Jiří Paroubek ji o deset let pozvedl z popela. Rozhodli, že se změní nejenom logo, ale i název strany.

Hannig (Rozumní): Co kdyby skuteční sociální demokraté opuštěnou značku ČSSD zvedli ze země?
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda Rozumných Petr Hannig

Všichni ti Petříčkové rozhodli, že Česká strana sociálně demokratická, včetně zkratky ČSSD, je zastaralé haraburdí, a že je třeba současnost uchopit pevně do dlaní. Přejmenovali stranu na Sociální demokracii, která bude používat zkratku SOCDEM. Pod stůl spadly i růže, ať již rudé, či oranžové.

Tak se původně strana pracujících stala stranou současné moderny. Nevím, jak SOCDEM řeší genderové otázky, nebo Green Deal, s vražednou politikou vedoucí k zrušení automobilky v Mladé Boleslavi, či jejímu přesunu do zemí, kde ještě používají zdravý rozum. Její koketování se Stranou zelených však dává tušit, jak je asi řešit bude.

Jak jsem se dočetl, tuto novou SOCDEM chce podporovat miliardář, který podporoval ve volbách i strany nyní vládnoucí koalice a nynějšího hradního pána. A jak znám uvažování těchto od přízemních starostí o holé přežití odtržených vyvolených, tak asi bude touto zmodernizovanou stranou propagováno zrušení koruny a přijetí měny euro, zavedení digitální měny, kterou se zhmotní možnost kontrolovat, na co lidé vydávají peníze, jaké jsou jejich majetkové poměry a další a další věci, jako je třeba nepodmíněný základní příjem (ideální pro závislé na drogách), které pomalu přivedou lidi k otroctví, tak jak to předpověděl ve svém dystopickém díle »1984« George Orwell.

Přečetl jsem si, že starý sociální demokrat a bývalý táta odborářů, Zdeněk Škromach, velmi hlasitě nesouhlasil se změnou názvu i zkratky. Že na to sjezd neměl od členské základny zadání. Nejsem sociální demokrat, ani jsem jím nikdy nebyl, i když můj otec za první republiky ano, ale jak se na různých akcích s těmi starými »socany« potkávám, tak si myslím, že Škromach má pravdu.

A navíc, takto 'petříčkovsky' koncipovaná sociální demokracie vyhovuje spíše velkoměstskému mladému člověku, který má ovšem možnost volit ještě více městsky orientované Piráty s nádechem anarchismu, který je vždy pro mladé lákavý.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …