Hannig (Rozumní): Obecní volby se blíží

22.01.2022 8:38

Zajímavá věc. Rozumní se svou politikou nekonfliktnosti sice nebodují v parlamentních volbách, zato však ve volbách do měst a obcí jsou jejich výsledky téměř stoprocentně úspěšné.

Hannig (Rozumní): Obecní volby se blíží
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Hannig

Přátelé, vždy před obecními volbami se nám hlásí různá sdružení z měst a obcí, že na základě předchozích úspěchů by rádi kandidovala různá sdružení občanů pod hlavičkou Rozumných. Je to možná dáno tím, že na rozdíl od stran, které svou razantností dobývají parlamentní posty, tak v obecních volbách se přece jenom cení určitá politická neutralita, která ve svém důsledku nevyvolává negace.

Tak například v posledních obecních volbách třeba ve městě Sušice, okres Klatovy, Rozumní obdrželi 7,40 % hlasů. V obci Štěnovice pak 12,70 %. Tam předstihli dokonce dnešní vládní stranu. Ve městě Planá pak rozumní kandidovali pod názvem „Slovo občana“ a získali 11,05 % hlasů.

Mimochodem Rozumní také, jak je vidno na tomto příkladu netrvají na tom, aby různá občanská sdružení, kandidující za Rozumné nutně musela název strany mít v názvu volební strany či koalice, což je další výhoda.

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26737 lidí

Do roku 2018 Rozumní pod svým starším názvem Strana zdravého rozumu vždy úspěšně kandidovali v okresním městě Šumperk a vzhledem k tomu, že nevzbuzují antipatie pramenící z chování některých členů velkých stran v Poslanecké sněmovně, tak byli vždy v radě města.

Stalo se mi, že se mi jeden činorodý člověk sestavující kandidátku ve svém menším městě vždy pod jednou, do této chvíle nekonfliktní stranou působící v obecní sféře svěřil, že by rád tentokrát postavil kandidátní listinu pod Rozumnými, protože Rozumní nebudou vzbuzovat antipatie. Ale, že nevěděl, jak se s námi spojit.

Takže, možné je napsat nám na rozumni@email.cz a my vejdeme v jednání. Pozor, za zavináčem je email.cz!

Tato nabídka platí i pro ty občany, kteří chtějí něco ve svém městě změnit. Je ovšem třeba, aby byla kandidátní listina naplněna podle kritérií, která jsou pro tu danou obec, či městskou část nutná. Je zbytečné, aby někdo neměl plnou kandidátní listinu. To se pak při neúplné kandidátní listině odečítají procenta. Chceme být totiž i nadále v obecních volbách úspěšní.

Mgr. Petr Hannig

  • Rozumní
  • Předseda strany ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU
  • mimo zastupitelskou funkci

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Hannig

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Kdo za to může? Když není vize, ale politika přežívání s bonusem prebend

10:57 Laudát (KAN): Kdo za to může? Když není vize, ale politika přežívání s bonusem prebend

Komentář na facebookovém profilu k sociální politice