Hašek (ČSSD): Pane Schwarzenbergu, omluvte se

14.07.2013 16:26 | Zprávy
autor: ČSSD

Vyjádření Michala Haška k výrokům Karla Schwarzenberga

Hašek (ČSSD): Pane Schwarzenbergu, omluvte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Vyzývám pana předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, aby přestal poškozovat pověst České republiky a omluvil se za své dnešní výroky občanům a prezidentovi ČR. Srovnání současného politického vývoje v ČR s nástupem nacismu a komunismu je hrubým znevážením demokratické volby občanů ve svobodných prezidentských volbách. Je to neuvěřitelné od jednoho z hlavních reprezentantů koalice, která způsobila otřesnou morální, politickou i ekonomickou devastaci země v posledních sedmi letech. Chápu, že pro pana předsedu TOP 09 je situace, když už on a jeho strana nevládnou této zemi, těžko představitelná, ale měl by respektovat, že nežijeme v jeho knížectví, ale v demokratickém státě a respektovat vůli lidí, kteří si opravdu nepřejí pokračování neuvěřitelnými skandály provařené vlády. Pan předseda by také neměl zapomenout na přeběhlíky nebo nelegitimní politické strany, s jejichž pomocí se TOP 09 držela vlády za každou cenu, a které připomínají etapy, o kterých sám hovoří. Doporučuji panu předsedovi Schwarzenbergovi i TOP 09, aby ve středu hlasovali všichni její poslankyně a poslanci pro rozpuštění Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a tak umožnili co nejdřívější nové volby. To bude nejlepší možný příspěvek k podpoře parlamentní demokracie v ČR.

Michal Hašek, statutární místopředseda ČSSD

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…