Hašek: Od zeleného stolu v Praze se reforma brněnské akademické medicíny opravdu řešit nemá

01.07.2019 19:09

Reakce emeritního hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška na dnešní článek v MF Dnes s názvem „Revoluce v péči. Místo nemocnice druhý IKEM“

Hašek: Od zeleného stolu v Praze se reforma brněnské akademické medicíny opravdu řešit nemá
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Michal Hašek.

V létě lidé moc neřeší politiku a politická rozhodnutí, ikdyž se jich mohou velmi negativně dotknout. S velkým znepokojením jsem si jako emeritní jihomoravský hejtman přečetl dnešní informaci Mladé fronty Dnes o zvažovaném zrušení Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (řeči o brněnském "IKEMU" jsou pouhá omáčka). Jako občan Brna a jižní Moravy protestuji proti tomuto "experimentu" zvažovanému ministrem Adamem Vojtěchem. Za 8 let v čele kraje jsem bojoval za rozvoj celého jihomoravského zdravotnictví, které je provázaným organismem špičkových fakultních nemocnic s krajskými i městskými nemocnicemi. Od zeleného stolu v Praze se takto reforma brněnské akademické medicíny opravdu řešit nemá a nedá! Burcuji tedy ke stanovisku Masarykovu univerzitu, zejména její Lékařskou fakultu, Jihomoravský kraj i statutární město Brno, odbornou i laickou veřejnost - nepřipusťme nevratné experimenty s Brnem a jižní Moravou v sektoru veřejného zdravotnictví! Již v minulosti jsem byl s kolegy z ČSSD takto aktivní v čase úvah o zrušení a následné privatizace majetku Úrazové nemocnice Brno a podařilo se nám tehdy tomu speciálním zákonem zabránit, má to smysl se veřejně a nahlas ozvat i nyní u Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Ministr Kremlík „úspěšně“ pokračuje v rozkladu resortu dopravy

13:13 Blaha (ODS): Ministr Kremlík „úspěšně“ pokračuje v rozkladu resortu dopravy

Ani nástup nového ministra dopravy Kremlíka a jeho prvních 100 dnů ve funkci neodvrátily stupňující …