Hašek: Od zeleného stolu v Praze se reforma brněnské akademické medicíny opravdu řešit nemá

01.07.2019 19:09 | Zprávy
autor: PV

Reakce emeritního hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška na dnešní článek v MF Dnes s názvem „Revoluce v péči. Místo nemocnice druhý IKEM“

Hašek: Od zeleného stolu v Praze se reforma brněnské akademické medicíny opravdu řešit nemá
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Michal Hašek.

V létě lidé moc neřeší politiku a politická rozhodnutí, ikdyž se jich mohou velmi negativně dotknout. S velkým znepokojením jsem si jako emeritní jihomoravský hejtman přečetl dnešní informaci Mladé fronty Dnes o zvažovaném zrušení Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (řeči o brněnském "IKEMU" jsou pouhá omáčka). Jako občan Brna a jižní Moravy protestuji proti tomuto "experimentu" zvažovanému ministrem Adamem Vojtěchem. Za 8 let v čele kraje jsem bojoval za rozvoj celého jihomoravského zdravotnictví, které je provázaným organismem špičkových fakultních nemocnic s krajskými i městskými nemocnicemi. Od zeleného stolu v Praze se takto reforma brněnské akademické medicíny opravdu řešit nemá a nedá! Burcuji tedy ke stanovisku Masarykovu univerzitu, zejména její Lékařskou fakultu, Jihomoravský kraj i statutární město Brno, odbornou i laickou veřejnost - nepřipusťme nevratné experimenty s Brnem a jižní Moravou v sektoru veřejného zdravotnictví! Již v minulosti jsem byl s kolegy z ČSSD takto aktivní v čase úvah o zrušení a následné privatizace majetku Úrazové nemocnice Brno a podařilo se nám tehdy tomu speciálním zákonem zabránit, má to smysl se veřejně a nahlas ozvat i nyní u Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…