Havel (ČSSD): ISŠTE Sokolov má nové zabezpečení. Následovat budou další školy

9. 9. 2016 22:35

V šestadvaceti školách zřizovaných Karlovarským krajem postupně proběhne montáž zařízení, která by v budoucnu měla ochránit žáky i pedagogy například před neohlášeným vstupem cizích osob do budov škol.

Havel (ČSSD): ISŠTE Sokolov má nové zabezpečení. Následovat budou další školy
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel (ČSSD)

Práce na zabezpečení budov se prováděly například v Integrované technické a ekonomické škole? v Sokolově. „Byl jsem se podívat přímo na místě, škola má čtyři nové turnikety pro vstup do budovy prostřednictvím karet s čipy. Došlo k doplnění kamerového systému, dochází k monitorování stavu dveří s vazbou na poplašný systém,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Podle ředitele školy Pavla Januse by mělo turnikety projít za minutu okolo dvou stovek žáků. „V současnosti jich máme přes 700, samozřejmě si budou muset na nová opatření zvyknout nejen oni, ale i učitelé a ostatní zaměstnanci školy,“ vysvětlil.

Zabezpečení školy přišlo zatím na 492 tisíce korun. „Další opatření se dokončují na Střední odborné škole stravování a služeb v Karlových Varech, na řadě jsou kromě středních škol také základní umělecké školy nebo domovy mládeže zřizované krajem. Mezitím už připravujeme analýzu bezpečnosti krajských dětských domovů, to bude další etapa zabezpečení. Jistěže může kdokoliv ze studentů, rodičů nebo pedagogů mít obavy, zda se ze škol nestanou vězení, kde budou všichni sledováni na každém kroku. Právě proto jsme v kontaktu s Úřadem pro ochranu osobních údajů, který se zaměří na to, zda je po této stránce všechno v pořádku,“ doplnil hejtman Havel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Račok: Novinářské lejno

14:03 Račok: Novinářské lejno

Kam se poděla etika, novinářská čest, profesionalita, novinářská hrdost a především morálka, která b…