Hejtman Běhounek: Modernizace vybavení záchranky je jednou z největších investic

27.12.2015 22:44

Za 33 miliónů korun se podařilo Kraji Vysočina zmodernizovat zázemí a vybavení dispečinku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. „Modernizace vybavení záchranky je jednou z největších investic v posledních letech do operačních pracovišť, kterých je nyní devět oproti původním pěti. Vznikl prostor pro vedoucího lékaře operačního střediska, funguje nová servrovna a instalovány byly nejmodernější komunikační technologie,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Hejtman Běhounek: Modernizace vybavení záchranky je jednou z největších investic
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)
reklama

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina je klíčovou složkou Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina. „Na dispečinku zdravotnické záchranné služby jsme se rozloučili s veškerou dosud používanou technologií. Jednotlivá pracoviště dostala zcela nový ráz, k dispozici máme dotykové obrazovky, kompletně nové softwarové vybavení jak pro příjem tísňového volání, telefonii, ale také pro vykazování služeb zdravotním pojišťovnám,“ doplnila ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová. Operačnímu středisku vévodí zcela nová projekční stěna. Vyměněno bylo prakticky vše – technologie, kabelové rozvody, software. Krajští zdravotničtí záchranáři díky evropské dotaci v současné době využívají nejmodernější dostupnou technologii.

Provedená modernizace technologie datového propojení, která se týkala všech složek IZS napříč celou ČR, umožní jednotné a přehledné řízení složek při součinnostních zásazích. „Například jedno vytěžení volajícího založí jednotně událost všem potřebným složkám, možnost zobrazení zasahujících prostředků v dispečerských mapách, apod. Pracovníci operačního střediska poznávají nové možnosti vyhledávání v mapových podkladech, zvykají si na větší komfort nabízený nejmodernějšími dostupnými systémy,“ říká hejtman Jiří Běhounek a s uznáním mluví také o zvládnutí přechodného období na přelomu května a června 2015, kdy musel být celý jihlavský dispečink přestěhován do Havlíčkova Brodu. „Tři týdny v době rekonstrukce volající ani naše výjezdové skupiny nepoznali žádný rozdíl, za což patří velký dík jak operátorkám, vedoucím a především všem technikům IT,“ s uznáním hovoří o zvládnutí přechodného režimu ředitelka Vladislava Filová.

V současné době je na Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina 20 operátorů na plný úvazek a šest operátorů na dohodu. V každé 12ti hodinové směně jsou k dispozici dvě operátorky pro příjem tísňového volání a dvě operátorky pro operační řízení (v případě potřeby jsou ale všechny schopny se navzájem zastoupit).

Počet výjezdů a počty přijatých a vyřízení hovorů na linku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina

rok 2014 – 80662 hovorů, 41510 výjezdů
rok 2013 – 79201 hovorů, 37900 výjezdů
rok 2012 – 77593 hovorů, 37857 výjezdů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bojko (JAP): Jak jste tak rychle změnil názor za rok?

19:33 Bojko (JAP): Jak jste tak rychle změnil názor za rok?

Interpelace na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna 2021 na ministra zdravotnictví Arenbergera v…