Hejtman Běhounek: Ochranné pomůcky rozdělujeme i vybraným středním školám

17.05.2020 22:30

Krajští zastupitelé na návrh hejtmana regionu Jiřího Běhounka souhlasili s navýšením peněžní částky, určené pro zajištění nákupu ochranného materiálu pro zvládnutí stávající i budoucí epidemiologické situace. Prozatím bylo včetně tohoto navýšení uvolněno na konkrétní nutné nákupy z krajského rozpočtu 71 miliónů korun, dalších 10 miliónů korun poslal Vysočině stát.

Hejtman Běhounek: Ochranné pomůcky rozdělujeme i vybraným středním školám
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)
reklama

„Především v posledních týdnech kromě centrálních dodávek obou ministerstev rozdělujeme napříč regionem každý den ochranné osobní pomůcky nejen nemocnicím, ale také obcím, strategickým provozům, ambulantním provozům, sociálním službám, z pozice zřizovatele nyní i vybraným středním školám,“ uvedl dnes po jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Nyní realizované dodávky nakoupených ochranných pomůcek objednaných přímo Krajem Vysočina jsou směřovány do centrálního skladu v Jihlavě. Ten je průběžně využíván pro redistribuci materiálu po regionu. Distribuce materiálu v Kraji Vysočina probíhá ze 3 vlastním logistickým týmem, tzn. dodávka materiálu je realizována přímo na místa určení v terénu, využíván je i hromadný odběr společný pro konkrétní území nebo např. lékařskou odbornost.

Téměř 35 miliónů korun vydal Kraj Vysočina do 11. 5. 2020 z vlastního rozpočtu na nákup cca milionu kusů respirátorů FFP1, FFP2 i FFP3, 7,5 miliónu korun stál Kraj Vysočina nákup lihu a AnttiCovid přípravků. Mezi další položky průběžně hrazené z účtu krizového řízení patří nanoroušky, štíty, deset nových odběrových stanů, stotisíce kusů jednorázových rukavic, ochranné brýle, pláště a overaly. Pro pět krajských nemocnic byly pořízeny generátory ozonu, postřikovače, tepelné ohřívače, vozíky, obalový materiál. Kraj dále pořídil tisíce kusů testovacích sad, aby mohlo být v krajských nemocnicích spuštěno testování COVID-19 samoplátců.

„Z důvodů velkého zájmu o tuto placenou službu bylo testování v Nemocnici Jihlava rozvolněno na celý den s tím, že z původních 15 lidí denně je nyní možno provést 44 placených odběrů denně, navýšení testovacích kapacit na současných 20 samoplátců denně hlásí i Nemocnice Havlíčkův Brod. Během tohoto týdne se předpokládá zahájení testování i v ostatních krajských nemocnicích,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Nechceme ministra na 'vedlejšák'

14:33 KDU-ČSL: Nechceme ministra na 'vedlejšák'

Komentář na facebookovém profilu k sérii nehod na železnici