Hejtman Bubeníček: Děkuji za záchranu více než stošedesátileté olejářské tradice

20.11.2017 11:00

Hejtman Oldřich Bubeníček spolu s krajskou radní Jitkou Sachetovou se na pozvání Maurice Bensadona, manažera pro Českou republiku (Country Manager), seznámil s aktivitami společnosti Glencore Agriculture Czech, s.r.o.

Hejtman Bubeníček: Děkuji za záchranu více než stošedesátileté olejářské tradice
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

Glencore Agriculture Czech, s.r.o., která působí od roku 2011 v Ústí nad Labem na Střekově a zabývá se zejména výrobou a prodejem řepkového oleje.

Ústecký Glencore je pokračovatelem společnosti Setuza (1945-2011), která byla následníkem původních Schichtových závodů (1848-1945). V příštím roce tedy uplyne 170 let od založení slavné olejářské firmy Schicht na Střekově, která dala vznik nadnárodní společnost Unilever, a která je spjata se značkami jako Ceres či známém mýdlu s jelenem. Značku oleje Lukana uvedla na trh v roce 1904.

„Děkuji vedení ústecké společnosti Glencore za pozvání a za to, že jsem měl možnost seznámit se s jejím současným působením v České republice, v Evropě a ve světě. Vítám, že se Glencore řadí k úspěšným firmám v regionu a že se v rámci společenské odpovědnosti podílí na podpoře ústeckého fotbalu a hokeje, kultury a charity. Proto přeji společnosti hodně dalších úspěchů a děkuji za záchranu více než stošedesátileté olejářské tradice v krajském městě,“ shrnul dojem z návštěvy hejtman Oldřich Bubeníček.

Ředitel Maurice Bensadon, výrobní ředitel Andrej Macenauer a manažerka pro komunikaci a rozvoj lidských zdrojů Aneta Martišková seznámili představitele kraje se současným stavem výroby řepkového oleje v Ústí nad Labem. Technologie prošly modernizací, podnikový hasičský sbor má nové zázemí, zvětšily se výrobní kapacity. Firma pracuje na odstranění zápachů z extrakce, na který si někdy obyvatelé města stěžují. Glencore v Ústí má další plány modernizace s důrazem na bezpečnost a ochranu životního prostředí. Ústecký Glencore rozvíjí marketing tradičních značek olejů, jako je Ceresol, Lukana a Vegetol.

Logistika při výrobě a stáčení olejů je složitá a náročná. Přepravují se velké objemy surovin a produktů. „Velmi bychom uvítali, kdybychom pro dopravu našich komodit mohli využít celoroční splavnosti Labe. Vybudování plavebních stupňů Děčín bychom proto velmi uvítali a tento záměr plně podporujeme,“ řekl Maurice Bensadon.

Glencore je globálně operující společností téměř na všech kontinentech. Má na 160 tisíc zaměstnanců a její aktivity jsou rozděleny do tří divizí: Kovy a minerály, Energie a Zemědělské produkty. Zabývá se tedy i těžbou nerostů a získáváním kovů, jako například železo, kobalt, nikl a měď. Zaměřuje se též na biopaliva. Zemědělská divize zpracovává rostlinné zdroje, jako je pšenice, slunečnice, řepka a kukuřice.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KSČM odmítá současný návrh Jurečkovy „reformy“ sociálních dávek

4:31 KSČM odmítá současný návrh Jurečkovy „reformy“ sociálních dávek

Ministerstvo práce a sociálních věcí vedené zemědělcem Marianem Jurečkou plánuje od příštího roku sj…