Hejtman Bubeníček: Snad lidé ještě neotupěli pod přívalem negativních zpráv

16.06.2013 9:02

Ústecký kraj zřídil minulý týden veřejnou sbírku, jejíž výtěžek bude použit na odstraňování povodňových škod z červnových povodní.

Hejtman Bubeníček: Snad lidé ještě neotupěli pod přívalem negativních zpráv
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)
reklama

Po sedmi dnech je na účtu 22229922/0800 121 tisíc korun. Přispět do sbírky lze zasláním peněz na účet nebo složením v hotovosti v pokladně krajského úřadu až do 31. října 2013. Vybrané peníze poputují prostřednictvím obcí přímo k vyplaveným občanům.

 „Věřím, že lidé ještě neotupěli pod přívalem negativních zpráv a projeví svou solidaritu příspěvkem do naší sbírky. Naším cílem je nasbírat co nejvíce peněz, které posléze budou rozděleny občanům v obcích, kde povodeň byla nejhorší. Vážím si nabízené pomoci z ostatních krajů a měst, tu směřujeme co nejrychleji na potřebná místa. Prostředky budou ale potřeba i ve chvíli, kdy hlavní vlna zájmu opadne. K tomu je určena veřejná sbírka Ústeckého kraje,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček, který osobně přispěl částkou 10 tisíc korun.

Hejtman Bubeníček také požádal o příspěvek významné společnosti působící v Ústeckém kraji. Jejich případné dary mohou směřovat buď na sbírkové konto, nebo přímo do rozpočtu kraje. Takové dary spolu s vlastním podílem Ústeckého kraje potom rozdělí nejpotřebnějším z 80 postižených obcí nejbližší zastupitelstvo.

 Na zvláštní bankovní účet kraje s názvem POVODNĚ 2013 – Ústecký kraj, číslo účtu 22229922/0800  (Česká spořitelna a.s.), není nutné při  zasílání příspěvků uvádět další symboly (variabilní, konstantní a specifický), a to v případech, že dárce chce zůstat anonymním. Pokud však bude chtít, aby jeho jméno bylo zveřejněno v seznamu dárců nebo bude požadovat potvrzení o vkladu do veřejné sbírky pro účely odečtu hodnoty daru dle § 20, odst.8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, musí uvést do kolonky variabilního symbolu (VS) právnická osoba své identifikační číslo a fyzická osoba (občan) datum narození (ve formátu např. 11021971) a do textu pro zasílání platby své příjmení a jméno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

23:11 Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 27. října 2020 k daňovému balíčku