Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj bude další rozvojové aktivity Úštěcka podporovat

12. 8. 2019 13:49

Hejtman Bubeníček jednal o rozvoji se starostou Úštěka.

Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj bude další rozvojové aktivity Úštěcka podporovat
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)
reklama

Starosta historického města Úštěk Jan Mazíni spolu s místostarostou Tomášem Sazečkem jednali s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem o rozvojových projektech nejen samotného města, ale také svazků okolních obcí. Na některých projektech město spolupracuje právě s Ústeckým krajem.

„Úštěcko je významná turistická a rekreační oblast na hranicích kraje, má tedy potenciál přilákat návštěvníky z širokého okolí. Ústecký kraj bude další rozvojové aktivity podporovat,“ řekl na jednání hejtman Bubeníček.

Město Úštěk má zřízeno 15 osadních výborů, se kterými vedení města aktivně spolupracuje. Tento postup se při řízení obcí velmi osvědčil. Jedním z projektů, které město realizuje ve spolupráci s krajem, je pořízení svozového auta právě pro využití okolními obcemi. O příspěvek na vůz město požádalo do Fondu životního prostředí. Ústecký kraj se také staví pozitivně k žádosti na ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci na přestavbu uvolněné budovy na tělocvičnu.

Dále se hovořilo o dopravní problematice, a to jak autobusové dopravní obslužnosti, tak o možném omezení jízdy kamionů na silnici II/260.

Kromě dalších projektů připravovaných ve spolupráci s příslušnými odbory krajského úřadu, jako je oprava drobných sakrálních památek, vybudování domovních čistíren odpadních vod nebo workoutového hřiště, je stěžejní spolupráce na rozvoji a podpoře turismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Zdravotničtí pracovníci mohou získat až 25 tisíc korun za měsíc

20:42 Ministr Vojtěch: Zdravotničtí pracovníci mohou získat až 25 tisíc korun za měsíc

Ministerstvo zdravotnictví v návaznosti na usnesení vlády vyhlásilo dotační řízení na mimořádné odmě…