Hejtman Červíček: Naším cílem je bezodkladně aplikovat všechny vakcíny, které do kraje přijdou

14.01.2021 15:09 | Zprávy
autor: PV

V pátek 15. ledna by se měl i pro obyvatele Královéhradeckého kraje starší 80 let spustit centrální registrační systém na očkování proti covid-19.

Hejtman Červíček: Naším cílem je bezodkladně aplikovat všechny vakcíny, které do kraje přijdou
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Po registraci si lidé podle dalších pokynů zarezervují termín a následně se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi stávajících zřízených očkovacích míst regionu. V kraji od konce prosince očkuje hradecká fakultní nemocnice, ke které se začátkem ledna po dodávce vakcíny přidaly krajské oblastní nemocnice a soukromá nemocnice ve Vrchlabí.

„Naším cílem je bezodkladně aplikovat všechny vakcíny, které do kraje přijdou. V prvním čtvrtletí roku máme od státu přislíbeno zhruba 62 tisíc dávek – v lednu 14 tisíc, v únoru 18 tisíc a v březnu 30 tisíc dávek vakcíny. V současné době probíhá očkování zdravotníků, rizikových pacientů v nemocnicích a také klientů a personálu v domovech pro seniory. V souladu s očkovací strategií ČR předpokládáme, že i v našem kraji začneme očkovat osoby starší 80 let, které se zaregistrují a následně se podle pokynů objednají v rezervačním systému. Očkovat se budou moci nechat na jednom ze sedmi stávajících zřízených očkovacích míst v nemocnicích v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou a také ve Vrchlabí,“ sdělil hejtman Martin Červíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…