Hejtman Červíček: Posledních 6 let investujeme do krajských silnic v průměru cca 1 miliardu

08.11.2022 12:08 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k dopravním investicím v Královéhradeckém kraji.

Hejtman Červíček: Posledních 6 let investujeme do krajských silnic v průměru cca 1 miliardu
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Od roku 2017 se vždy jednou v roce setkáváme společně se zástupci ÚDRŽBY SILNIC Královéhradeckého kraje a.s. s dodavateli dopravních staveb, abychom zhodnotili uplynulé období, jasně pojmenovali problémy, které bylo nutné při realizaci konkrétních staveb v daném roce řešit, připomněli si jasná kritéria spolupráce při podávání nabídek, součinnost po podepsání smluv, představu o rozsahu našich kontrol a reklamací, které případně budeme uplatňovat, představu o materiálu a dodržení dalších požadavků.

Nastavili jsme také důležitou změnu související s pravidelnou čtvrtletní valorizaci, kdy krom jiného předpokládáme, že se to projeví ve výši nabídkových cen, neboť zhotovitelé nemusejí zbytečně naceňovat nedefinovaná rizika. Díky těmto setkáním se vzájemně nepřekvapujeme a jsme schopni vše úspěšně vysoutěžit a dostavět všechny dopravní záměry kraje.

Posledních 6 let investujeme do krajských silnic v průměru cca 1 miliardu Kč. Letos jsme i přes nepředvídatelné mimořádnosti, jako bylo například skokové navýšení cen, kdy jsme přistoupili ke kompenzacím za nárůsty komodit asfaltu, štěrku, písku, kameniva, oceli a železa s předpokládanou hodnotou cca 70 mil Kč navíc, zrealizovali celkem 31 dopravních staveb v objemu 1,2 miliardy Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

6:23 Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě o zrušení koncesionářských poplatků