Hejtman Červíček: Práce s lidmi na záchytné stanici je často nesnadná

30.12.2022 6:37 | Tisková zpráva

Hejtman Martin Červíček ocenil ředitele Protialkoholní záchytné stanice Královéhradeckého kraje Vlastimila Kyrala medailí hejtmana za jeho téměř třicetileté působení a obětavou práci pro krajské zdravotnictví.

Hejtman Červíček: Práce s lidmi na záchytné stanici je často nesnadná
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Vlastimil Kyral pracuje na pozici ředitele od roku 2002 a s koncem letošního roku odchází do penze.

„Vlastimil Kyral působil ve funkci ředitele, odborného zástupce i lékaře od převedení záchytné stanice pod příspěvkovou organizaci kraje v roce 2002 a za to mu patří velké poděkování. Práce s lidmi, kteří se dostanou na záchytnou stanici z různých koutů našeho regionu, je často nesnadná a za její výborné zvládání patří doktoru Kyralovi obrovský respekt. Zároveň jsem potěšen, že on sám nám pomohl s nalezením nového vedoucího lékaře s potřebnou odborností a záchytná stanice bude fungovat i nadále po jeho odchodu do zasloužené penze,“ uvedl hejtman.

Kraj řešil budoucnost záchytné stanice na Novém Hradci od letošního jara, kdy ředitel Vlastimil Kyral oznámil svůj odchod a od ledna 2023 tudíž hrozilo, že zařízení nebude moci pokračovat v provozu.

Poděkovat řediteli, kterému nyní zbývá ve funkci už jen pár posledních dní, přišel i radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink. Lékař Vlastimil Kyral se bude dále věnovat pacientům ve své psychiatrické praxi v Dobrušce.

Protialkoholní záchytná stanice Královéhradeckého kraje je krajská příspěvková organizace působící na Novém Hradci Králové. Od roku 1993 do června roku 2002 ji zřizovalo město Hradec Králové, poté přešla pod kraj. Záchytná stanice ročně provede více jak 1200 vyšetření a přijme zhruba 1000 osob. Na její provoz kraj ročně vynakládá v průměru 11 milionů korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: ČR a její spojenci odmítají současnou podobu návrhu emisní normy EURO 7

8:18 Ministr Kupka: ČR a její spojenci odmítají současnou podobu návrhu emisní normy EURO 7

Česká republika společně s Francií, Itálií, Slovenskem, Rumunskem, Bulharskem, Maďarskem a Polskem o…