Hejtman Čunek: Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání

15. 10. 2019 5:35

K dobročinné akci Dětského domova Zašová, který uspořádal sbírku pro děti z dětských domovů v Keni, se připojil také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Řediteli zašovského domova Lubomíru Krhutovi předal tašku plnou kalkulaček na solární pohon a psacích potřeb a také zbrusu nový CD přehrávač s moderními funkcemi.

Hejtman Čunek: Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání
Foto: repro youtube regionalnitelevize.cz
Popisek: Jiří Čunek

„Během své dovolené jsem zavítal do Keni, kde jsem navštívil několik dětských domovů a viděl jsem, že zde dětem spousta věcí chybí. Proto jsem se po návratu rozhodl uspořádat u nás sbírku s tím, že při své další cestě do Afriky tyto věci darované našimi lidmi dětem do dětských domovů v Keni společně se svými přáteli přivezeme,“ uvedl ředitel Lubomír Krhut.

„Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání, proto jim daruji kalkulačky a psací potřeby, které využijí při výuce. Dozvěděl jsem se také, že tyto děti rády tančí a přály by si přehrávač, na kterém by si mohly pouštět písničky. Věřím proto, že je tento dárek potěší,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Do sbírky Dětského domova Zašová se zapojila široká veřejnost, lidé věnovali oblečení, hračky, pastelky aj. „Jsem velmi rád, že se tato výzva setkala u našich občanů s tak velkým ohlasem a chtěl bych jim za to poděkovat. Myslím, že ti, kdo dárky do Afriky dětem povezou, budou mít co dělat. Možná by bylo dobré najmout si na to nákladní letadlo,“ dodal s úsměvem Jiří Čunek.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Korytář (ZpL): Článek pana Stránského přináší určité kouzlo nechtěného

22:10 Korytář (ZpL): Článek pana Stránského přináší určité kouzlo nechtěného

Reakce na článek Korytář nenávistí zmítaný