Hejtman Franc: Kapacita výcvikových středisek ZZS v kraji je nedostatečná

24.08.2016 5:31

Královéhradecký kraj plánuje investovat do výcviku zdravotnické záchranné služby

Hejtman Franc: Kapacita výcvikových středisek ZZS v kraji je nedostatečná
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Hejtman Lubomír Franc

Přípravu projektů modernizace středisek pro vzdělání a výcvik zdravotnické záchranné služby schválila Rada Královéhradeckého kraje. Záměry plánují přístavbu k heliportu letecké záchranné služby, pořízení simulačních technologií, které dopomůžou ke zvýšení připravenosti pro řešení krizových situací i rekonstrukci a vybavení dalšího výcvikového střediska při nové výjezdní stanici v Krkonoších. Předpokládaný rozpočet modernizace se odhaduje asi na 28 milionů korun.

„Cílem projektu je rozvíjet specifické dovednosti zdravotníků, a rovněž i spolupráci zdravotnické záchranné služby s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému při řešení mimořádných událostí,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. „Pro investici se kraj rozhodl z toho důvodu, že kapacita výcvikových a školicích středisek zdravotnické záchranné služby v Královéhradeckém kraji je nedostatečná a neodpovídá skutečně moderní technice využívané při ostrých zásazích,“ odůvodnil Franc.

V rámci jednoho projektu by mělo dojít k přístavbě prostor u heliportu Letecké záchranné služby Hradec Králové a k pořízení simulátorů práce v obtížných podmínkách, lezeckého trenažéru a souvisejícího vybavení. V objektu heliportu v současnosti probíhají vzdělávací semináře pro záchranáře a lékaře ZZS KHK či například pro členy horské služby. Tyto prostory ale nemají dostatečnou kapacitu a ani zde není možné provádět nácvik zásahů. Projekt rovněž počítá s pořízením simulačních technologií a vybavení, které jsou nezbytné pro výuku a odbornou přípravu zdravotnických složek. Kromě toho by měla být modernizována i Věž vzdělávacího a výcvikového střediska Hradec Králové, která získá dohromady 11 nových simulátorů. Oba tyto projekty vyjdou dohromady asi na 13 milionů korun.

Dotace by měla činit 90 procent nákladů

Součástí modernizace je i připravovaný projekt na vybudování výjezdového stanoviště ZZS KHK v lokalitě Temný Důl, v rámci kterého by měla díky revitalizaci jednoho ze dvou stávajících objektů na území Temného Dolu v obci Horní Maršov vzniknout nová výjezdová základna. V rámci plánované rekonstrukce druhého objektu by mělo dojít také k modernizaci a dovybavení vzdělávacího a výcvikového střediska pracovníků ZZS KHK. Náklady na třetí projekt zaměřený na výcvik a vzdělávání jsou odhadovány asi na 15 milionů korun.

Celkově jsou všechny tři projekty na modernizaci výcvikových středisek odhadovány asi na 28 milionů korun. Ve všech případech plánuje kraj žádat o evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která by měla činit 90 procent celkových nákladů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Fiala měl dávno toho bezcitného cynika Novotného vyloučit

16:14 Kubisková (Přísaha): Fiala měl dávno toho bezcitného cynika Novotného vyloučit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému a jeho hrub…