Hejtman Holiš: Rozvíjení vědecké činnosti zajistí našemu kraji být ve špičce

17.04.2022 10:06 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke Zlínskému kraji a vědě.

Hejtman Holiš: Rozvíjení vědecké činnosti zajistí našemu kraji být ve špičce
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Zlínský hejtman Radim Holiš

Ve středu Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně otevřela zrekonstruovanou aulu a zároveň si připoměla 20leté výročí založení. Je pro nás důležité, aby se UTB max rozvíjela. I ona rozvíjí společný tvůrčí duch našeho kraje. Pan rektor Vladimír Sedlařík ocenil několik osobnosti.  I když jsem toto ocenění dostal, vnímám ho hlavně jako poděkování rektora celé Radě Zlínského kraje. Za rok a půl jsme v UTB našli velkého partnera a to je pro budoucnost jasná společná výzva. Velká pocta a ještě jednou děkuji.

Hned na to jsem pak přijal poprvé ve Zlíně předsedkyni Akademie věd ČR paní Evu Zažímalovou. Paní předsedkyně přijala pozvání a mohli jsme tak navázat na náš první rozhovor v Dubai.

Rozvíjení vědecké činnosti zajistí našemu kraji být ve špičce svých oboru a s UTB jsme připraveni a je to náš společný cíl.

No a když už jsme u středy, navečer jsem v Bratislavě jménem celé Asociace krajů pozdravil naše kolegy předsedy samosprávných celků, lidově řečeno župany všech 8 slovenských krajů.

Připomněli si 20 let od založení jejich krajů.  S námi teď nejlépe spolupracuje Trenčinský župan Jaro Baška, který mi kolegy skvěle představil. Náš kraj je tímto kraj bez hranic, partnery a parťaky máme všude.

reklama

autor: PV

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Primátor Nedvědický: Ústí nad Labem podepsalo memorandum

11:02 Primátor Nedvědický: Ústí nad Labem podepsalo memorandum

Cílem memoranda je spolupráce měst a obcí ORP, které jsou dotčeny vysokorychlostní tratí (VRT). Dekl…