Hejtman Kuba: Musíme myslet hlavně na to, že největší cenu má čas

17.02.2023 13:21 | Tisková zpráva

Další jízdní pruh a samostatný chodník pro pěší přibude na provizorním přemostění v rámci kompletní rekonstrukce mostu č. 105-048c v Týně nad Vltavou. Akce si vyžádá navýšení nákladů o více než 23 milionů korun.

Hejtman Kuba: Musíme myslet hlavně na to, že největší cenu má čas
Foto: Hana Brožková
Popisek: Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje

Jak upozornil hejtman Martin Kuba, rozhodl se kraj k tomuto kroku zejména proto, aby lidé nemuseli čekat v nekonečných kolonách u jednosměrného průjezdu řízeného střídavým semaforem.

„Do kalkulace stavebních prací by se neměl započítávat jen stavební materiál, všechen ten beton a železo. Musíme myslet hlavně na to, že největší cenu má čas. V tomto případě čas lidí, kteří čekají v kolonách místo toho, aby byli se svými nejbližšími. Sportovali, bavili se, pracovali. A právě za to musíme být připraveni zaplatit nějaké peníze navíc,“ vysvětlil hejtman Kuba, proč Rada Jihočeského kraje dne 16. února schválila rozšíření stavebních prací o další jízdní pruh a chodník.

Anketa

Chystáte se ke koupi elektromobilu?

1%
97%
hlasovalo: 20116 lidí

Jak následně upozornil jeho náměstek pro investice Tomáš Hajdušek, Jihočeskému kraji záleží na tom, aby vyhověl všem požadavkům dotčených obcí. Výběrové řízení na tuto zakázku se proto připravovalo dlouho a pečlivě. Konkrétně od roku 2021 do roku 2022, kdy byl v září vybrán zhotovitel a v listopadu uzavřena smlouva.

„Ředitelství vodních cest (ŘVC) chystá pro rok 2024 vlastní investiční akci, totiž zvednutí ocelového mostu přes Vltavu, který je ve vlastnictví města Týn nad Vltavou. Museli jsme se s naší akcí této skutečnosti přizpůsobit. Na žádost předchozího vedení města a ŘVC jsme proto zvolili realizaci stavby formu Design & Build, kdy zhotovitel stavebních prací most sám projektuje i staví,“ vysvětlil náměstek Hajdušek a zdůraznil, že technické řešení bylo s vedením města Týn nad Vltavou mnohokrát projednáno a město k němu vydalo souhlasné stanovisko.

„Teprve po podepsání smlouvy se zhotovitelem, firmou EUROVIA, vzneslo nové vedení města Týn nad Vltavou požadavek na obousměrný provoz. Jihočeský kraj reagoval obratem a požádal zhotovitele o cenovou nabídku, kterou dnes rada odsouhlasila,“ dodal náměstek Hajdušek, podle něhož rada požadavek akceptovala, přestože si je vědoma skutečnosti, že kdyby město vzneslo tento požadavek již při původním projednávání, vyšlo by to levněji.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

16:02 Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

Vláda schválila návrh nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu, které stanovuje podmínky ochrany pro…