Hejtman Mišák: Projekt „KUDY KAM“ u konce (?)

29.12.2014 6:50 | Zprávy
autor: Kr-zlinsky.cz

Závěrečná konference uskutečněná dne 9. prosince 2014 byla posledním setkáním účastníků projektu „KUDY KAM – orientace žáků Olomouckého a Zlínského kraje v systému veřejné správy“.

Hejtman Mišák: Projekt „KUDY KAM“ u konce (?)
Foto: stanislav-misak.cz
Popisek: Hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák

Projekt v hodnotě přes 6 milionů korun byl od ledna 2012 realizován Zlínským krajem ve spolupráci s krajem Olomouckým. Financován byl plně z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Projekt bude ukončen k 31. prosinci 2014, nicméně jeho výstupy budou nadále k dispozici cílovým skupinám i veřejnosti. Za ten nejdůležitější lze považovat internetový portál www.kudykam.eu, nápomocný zejména žákům posledních ročníků základních škol a žákům středních škol. Portál je přehledem čtyř stovek životních situací členěných do oblastí: školství a životní prostředí; rodina a vztahy; občansko-právní; sociální a zdraví. Nabízí tak řešení situací, ve kterých se žák může ocitnout poprvé. Portál radí s úkony spojenými se studiem i s jeho ukončením, s hledáním zaměstnání či zahájením podnikání, s mezilidskými a rodinnými vztahy, s výskytem patologických jevů ve společnosti i s mnohým dalším. Přes 3 tisíce žáků ze Zlínského a Olomouckého kraje bylo s portálem seznámeno prostřednictvím lektorů projektu přímo ve školách. Na šest set výchovných poradců, vedoucích a pedagogických pracovníků pak prostřednictvím workshopů. Spolupráce lektorů z veřejné správy se školami a žáky přispěla také k přiblížení (pro žáky někdy nepřehledného) sektoru veřejné správy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.