Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky na svém pátečním jednání posunula legislativní návrh Pardubického kraje k řešení problému takzvané systémové podjatosti do druhého čtení. Poslanci tento návrh přidělili k dalšímu projednání dvěma výborům, a to Ústavně právnímu výboru a Výboru pro veřejnou správu. Před poslanci s odůvodněním nutnosti změny stávajícího zákona vystoupil hejtman Pardubického kraje a předseda Výboru pro veřejnou správu a legislativu Asociace krajů České republiky Martin Netolický.
Návrh legislativní iniciativy schválilo krajské zastupitelstvo na svém posledním jednání roku 2017, a to jednomyslně. „Problém systémové podjatosti vznikl přijetím usnesení Nejvyššího správního soudu z roku 2012. Po debatě v rámci Asociace krajů jsme navrhli právní úpravu, která řeší systémovou podjatost tak, že úřední osoba nebude moci být vyloučena ze správního jednání, bude-li její domnělá podjatost vyvolána mimo jiné jejím služebním poměrem nebo pracovněprávním nebo jiným obdobným vztahem ke státu nebo k územnímu samosprávnému celku,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Bohužel tento důvod byl při námitkách podjatosti úředníků zmiňován velice často, a proto je nutné jej odstranit, aby nedocházelo k procesním obstrukcím a zdržování jednání tak, jak tomu bylo dosud,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Předškolní péče
Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...
Další články z rubriky

6:03 Prokšanová (KSČM): Chceme vzdělávání bez sociálních bariér
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu postupného útlumu víceletých gymnázií