Hejtman Netolický: Podpisem memoranda stvrdíme vzájemnou spolupráci na zklidnění dopravy

20.04.2018 20:57 | Zprávy
autor: PV

Běhen dneška a zítřka probíhá měření v návaznosti na snahu kraje zklidnit dopravu na silnici II/366 mezi městem Svitavy a obcí Mikuleč.

Hejtman Netolický: Podpisem memoranda stvrdíme vzájemnou spolupráci na zklidnění dopravy
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Krátké zamyšlení hejtmana Netolického.

Na základě vyhodnocení průjezdnosti budou navržena opatření, která by měla chránit občany i silnice před negativními vlivy, které způsobují projíždějící kamiony a nákladní auta. Řešení na základě vyhodnocení průzkumu by mělo být známé do konce července.

„Přes obce Mikuleč, Kukle a Javorník jezdí směrem od Brna na Hradec Králové tranzitní kamionová doprava, která zatěžuje silnici nižší třídy s poměrně úzkým profilem. Obce na trase projevují dlouhodobou nespokojenost se stávajícím stavem a žádají takovou změnu organizace dopravy, která by zmírnila dopady na místní obyvatele. Vzhledem k tomu, že se jedná o silnici v majetku Pardubického kraje, chceme najít společnou shodu a v rámci našich možností dotčeným obcím pomoci. Proto jsme společně s nimi za účasti města Svitavy a Správy a údržby silnic Pardubického kraje dohodli, že podpisem memoranda stvrdíme společný zájem a vzájemnou spolupráci na zklidnění dopravy v tomto zhruba tři kilometry dlouhém úseku,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.