Hejtman Netolický: Z Květné odjíždí tři až pět kamionů denně

15.06.2018 22:41

Munice z Květné bude odvezena do konce prázdnin. Sklad zůstane po modernizaci zachován.

Hejtman Netolický: Z Květné odjíždí tři až pět kamionů denně
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Krátké zamyšlení hejtmana Netolického.
reklama

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou Květné Petrem Škvařilem především o záležitostech muničního skladu, ve kterém je v současné době uložena munice z Vrbětic. Podle starosty bude vrbětická munice odvezena zřejmě již v srpnu. Sklad však zůstane zachován a vybaven moderními technologiemi.

„V současné době dochází k odvozu uskladněného materiálu v počtu tří až pěti kamionů za den. Společnost, která převzala závazky po bývalém vlastníkovi munice, se zavázala, že vše bude odvezeno v září, avšak je možné, že k tomu dojde i dříve. Po třech a půl letech se konečně zdá, že materiál navezený po výbuchu z Vrbětic, konečně z Květné zmizí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „S areálem je však počítáno i do budoucna, což dokazují plánované investice a modernizace bezpečnostních systémů. Květná by se měla stát prvním muničním skladem, jehož perimetr bude hlídán autonomními stroji, což je systém vyvíjený ve spolupráci s Univerzitou obrany v Brně,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Řešení situace vítá také starosta Květné Petr Škvařil. „Pro nás je z hlediska zaměstnanosti v okolí důležitá garance dalšího provozu areálu, na který jsou naši občané dlouhodobě zvyklí a nevnímají jej jako nebezpečí. Jsme rádi, že odvozem vrbětické munice skončí určitý přechodný stav, který od navezení panoval,“ uvedl Petr Škvařil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Jak rychleji přispět k rozpadu EU? Začít se chovat jinak

8:37 Vích (SPD): Jak rychleji přispět k rozpadu EU? Začít se chovat jinak

Od ledna 2022 bude půl roku předsedat EU Francie v rámci tzv. rotačního předsednictví Rady EU. A hne…