Hejtman Novák: Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí vlády jen 470 milionů korun navíc

10.10.2013 5:11 odp.

Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí Vlády České republiky jen 470 milionů korun z evropských fondů navíc. Vláda původně v květnu rozhodla o přesunu prostředků z pomaleji čerpajících programů v Česku. Jednotlivé kraje si měly rozdělit 3,1 miliardy korun z Regionálního operačního programu Severozápad a 0,5 miliardy korun z Operačního programu Technická pomoc. Moravskoslezský kraj měl získat 800 milionů korun.

Hejtman Novák: Moravskoslezský kraj získá po rozhodnutí vlády jen 470 milionů korun navíc
Foto: Daniela Černá
Popisek: Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák

Monitorovací výbor Severozápadu ale přesun prostředků neschválil. Kraje tak nezískají nic, pouze Moravskoslezský kraj může jako jediný počítat se 470 miliony korun z Operačního programu Technická pomoc. Celkový objem prostředků Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na léta 2007-2013 je po navýšení 20 miliard korun.

„Je to sice méně, než jsme očekávali, ale jako jediný kraj získáme téměř půl miliardy korun. Důvodem přesunu je vládní analýza potřebnosti dodatečných prostředků z evropských fondů v jednotlivých krajích a naše dobré výsledky dosavadního čerpání. Prostředky nyní zapracujeme do programu, abychom je mohli použít na městskou dopravu, rekonstrukce a vybavení škol a sociálních služeb,“ komentuje navýšení programu Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje a předseda Regionální rady Moravskoslezsko.

Regionální rada Moravskoslezsko od roku podpořila přes 800 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací přibližně 17,5 miliard korun. Do roku 2015 má na rozvoj kraje k dispozici celkem přibližně 20 miliard korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-moravskoslezsky.cz

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chlupáč (ODS): Na městské objekty budou instalovány další fotovoltaické panely

16:50 Chlupáč (ODS): Na městské objekty budou instalovány další fotovoltaické panely

Litoměřice patří mezi města, která v předstihu a ve výrazné míře instalovala na střechách městských …