Hejtman Okleštěk: Výtěžek z prodeje punče je už v Klokánku

17.01.2019 13:27

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a primátor Olomouce Miroslav Žbánek předali ve středu 16. ledna olomouckému Klokánku šek na padesát tisíc korun.

Hejtman Okleštěk: Výtěžek z prodeje punče je už v Klokánku
Foto: Archiv LO
Popisek: Ladislav Okleštěk

Téměř dvaatřicet tisíc se jim podařilo získat, když v polovině loňského prosince společně prodávali punč na vánočních trzích. Zbytek oba přidali ze svého.

„Jsem rád, že lidem není osud ohrožených dětí lhostejný a přišli je podpořit koupí punče. Klokánek patří mezi organizace, které si tuto pozornost a hlavně pomoc zaslouží,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Magistrát, který od tohoto roku změnil systém grantové politiky, počítá s podporou Klokánku i v budoucnu. „V kanceláři primátora vzniká grant, který se bude zabývat podporou charitativních a dobrovolnických projektů. Doufám, že do budoucna bude nabírat na dynamice i finančním objemu,“ sdělil primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

V olomouckém Klokánku v současné době pečují o deset ohrožených dětí. Finance navíc přijdou organizaci vhod. „Kraji i městu za dar moc děkujeme. Peníze využijeme na nákup pohonných hmot do auta, kterým přepravujeme děti do školky či školy a také k lékaři,“ uvedla ředitelka olomouckého Klokánku Šárka Kupčáková.

Klokánek v Olomouci, který je jedním ze zařízení Fondu ohrožených dětí, funguje od listopadu 2013. Za čtyři roky působení poskytl útočiště dvěma stovkám dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čižinský (KDU-ČSL): Musí vzniknout síť lidí, kteří něco udělají, když půjde do tuhého

22:26 Čižinský (KDU-ČSL): Musí vzniknout síť lidí, kteří něco udělají, když půjde do tuhého

Projev na 32. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2019 k Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České …