Hejtman Půta: Dětský koutek nabízí atrakce, odpovídající bezpečnostním požadavkům

21.06.2022 6:37 | Tisková zpráva
autor: PV

V minulém týdnu se návštěvníkům Dětského koutku znovu otevřel vodní svět, který prošel v předcházejících týdnech kompletní přestavbou.

Hejtman Půta: Dětský koutek nabízí atrakce, odpovídající bezpečnostním požadavkům
Foto: Archiv PL
Popisek: Hejtman Martin Půta

Kromě úplné rekonstrukce vodovodních systémů došlo k renovaci původních uměleckých fontán z dílny Alexandry Koláčkové a přibyly i nové vodní herní prvky a mlhoviště s průtočným korytem. Celá rekonstrukce, na které se finančně podílely Liberecký kraj i město Liberec, stála bezmála 1,3 milionu korun.

V pátek 16. června došlo za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a primátora města Liberec Jaroslava Zámečníka k znovuotevření oblíbeného vodního světa v Dětském koutku v Lidových sadech. Původní vodní prvky byly zastaralé a nefunkční, keramické fontány již musely být z technických důvodů vyřazeny mimo provoz.

„Poslední výraznější rekonstrukcí prošel vodní svět v roce 2002. Tehdy projektový ateliér David, s. r. o. Liberec pro město Liberec navrhl zpevněnou plochu s umělým potokem a tryskami doplněný keramickými plastikami sochařského ateliéru Alexandry Koláčkové. Za dvacet let nepřetržitého fungování a vlivem povětrnostních podmínek se však zpevněný dlaždicový povrch a jeho betonové podloží začaly rozpadat a přestaly tak sloužit k bezpečnému dovádění dětí. Proto bylo nutné vodní svět obměnit a vytvořit z něj opět bezpečnou část areálu Dětského koutku, která bude splňovat bezpečnostní a hygienické požadavky dnešní doby,“ vysvětluje vedoucí Kulturního a společenského střediska Lidové sady Vladimíra Štrynclová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to myslíte?

Jak to myslíte, že si německý ministr a bavorský premiér sudetský sjezd v Brně neužijí? Proč? A i když tvrdíte, že výrok není proti Německu, jste si jistý, že i oni to tak chápou? Nemyslíte, že fakt, že máme teď s Německem dobré vztahy, se i díky takovým výrokům může hodně rychle změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Není Němec jako Němec

11:05 Prokšanová (KSČM): Není Němec jako Němec

Když se dnes v souvislosti s plánovaným sjezdem Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně znovu otevírá o…