Hejtman Půta: Naše dotace festivalu není ve srovnání s jinými kraji nijak obrovská

26.07.2017 17:46

Už od zítřka Liberec a vesecký areál ožije 25. ročníkem hudební přehlídky Benátská! Třídenní festival se koná i za podpory Libereckého kraje. Hejtman Martin Půta nad jeho konáním opět převzal záštitu a v loňském roce byl zařazen na seznam významných akcí s nadregionálním přesahem, které jsou a budou během pěti let podpořeny.

Hejtman Půta: Naše dotace festivalu není ve srovnání s jinými kraji nijak obrovská
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Půta
reklama

Letošní ročník festivalu Benátská! startuje ve čtvrtek 27. července a potrvá až do neděle. Každoročně hudební událost do města pod Ještědem přivede tisíce návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Na pořádání letošního ročníku Benátská! poskytl Liberecký kraj společnosti První festivalová, s. r. o. dotaci ve výši 200.000 korun. „Když se podívám na podporu jiných krajů, kterou směřují na konání festivalů, tak naše dotace není nijak obrovská suma. Benátská! má svoji tradici a k létu v Libereckém kraji prostě patří. Věřím, že i letos bude mít vysokou návštěvnost a na festival dorazí lidi, kteří si chtějí koupit lístek a chtějí se bavit,“ říká Martin Půta, hejtman Libereckého kraje. Poukázal tak na to, že i letos se lidem z realizačního týmu povedlo nalákat do veseckého areálu skutečné hvězdy nejen našeho, ale také světového hudebního nebe.

Dotační podpora samotného festivalu jde z resortu kultury, ale kraj finančně podporuje také logistickou stránku věci. Pro návštěvníky a obyvatele města je velmi důležité, aby byla co nejméně negativně ovlivněna doprava v době konání akce. Proto resort dopravy Libereckého kraje vyčlenil dotaci ve výši 242.000 korun. Tyto finanční prostředky budou využity na zajištění kyvadlové dopravy návštěvníků zdarma, dopravního značení řízení kyvadlové dopravy, pronájem ploch k parkování a údržby ploch k parkování.

Festival Benátská! zařadilo Zastupitelstvo Libereckého kraje mezi 16 významných akcí, které bude v letech 2017 až 2021 finančně podporovat. Na seznamu těchto akcí jsou například Jizerská padesátka, Mezinárodní sklářské symposium nebo Mezinárodní hudební festival Lípa Musica.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Nesmíme zapomínat, že i věřitelé mají určitá práva

17:33 Výborný (KDU-ČSL): Nesmíme zapomínat, že i věřitelé mají určitá práva

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 16. dubna 2021 k exekučnímu řádu