Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím

23.10.2020 22:31

Komentář na facebookovém profilu k epidemiologické situaci

Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Půta
reklama

Pohled na mapu, která zobrazuje aktuální epidemiologickou situaci v ČR, je jen smutným odrazem reality, v jaké se právě celá naše země nachází.

Výjimkou není ani náš kraj, který je poprvé celý červený. Hlavním důvodem je nejen 7denní incidence, která přesahuje počet 630 případů na 100 tisíc obyvatel, ale také pokračující nárůst v počtu případů v seniorní skupině obyvatel. Stejně jako v ostatních krajích, i u nás se podíl případů u věkové kategorie 65+ v průměru pohybuje okolo 15 % z celkového počtu.

Výskyty, u nichž je prokázán zdroj nákazy, jsou primárně navázány na rodinu či pracoviště, a v poslední době také na zdravotnická zařízení a zařízení poskytovatele sociálních služeb, kde se jedná již o výraznější záchyty jak u personálu, tak i u klientů/pacientů.

I když náš kraj stále patří společně s Karlovarským k těm s nejnižším počtem hospitalizovaných v ČR, počet pacientů s COVID-19 v našich nemocnicích neustálé narůstá. Už teď je zřejmé, že plánovaná kapacita (400 lůžek) se brzy naplní a v listopadu ještě poroste. V pondělí máme proto další jednání s řediteli všech hlavních nemocnic v kraji.

V této souvislosti bych vás chtěl všechny znovu poprosit, abyste se v současné situaci, kdy i v Libereckém kraji již dochází ke komunitnímu šíření COVID-19, pokud možno vyhýbali kontaktům s ostatními lidmi. V opačném případě bude i nadále přibývat vysoký počet hospitalizovaných, a docházet tak k neúměrnému zatížení našeho zdravotnického systému se všemi z toho vyplývajícími následky.

Ze stejného důvodu si prosím při výletech do přírody vybírejte taková místa, kde nedochází ke shromažďování velkého počtu obyvatel - v našem kraji jich máme víc než dost! Díky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koten (SPD): Potřebujeme stabilní rozvod elektrické energie

13:22 Koten (SPD): Potřebujeme stabilní rozvod elektrické energie

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 3. března k návrhu zákona o opatřeních k přechodu ČR k nízk…