Hejtman Schiller: Kraj uzavřel s Českou spořitelnou úvěr ve výši 1,5 miliardy

27.12.2020 7:35

V důsledku propadu ekonomiky v souvislosti s koronavirovou pandemií a v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy uzavřel včera Ústecký kraj smlouvu o úvěru ve výši 1,5 miliardy korun s Českou spořitelnou, a. s. Smlouvu podepsal za Ústecký kraj hejtman Jan Schiller a za Českou spořitelnu Jan Parýzek, manažer útvaru Veřejný sektor.

Hejtman Schiller: Kraj uzavřel s Českou spořitelnou úvěr ve výši 1,5 miliardy
Foto: Facebook
Popisek: Jan Schiller

Úvěr začne Ústecký kraj čerpat od příštího kalendářního roku a poslední investiční akce z něj placené by měly být dokončené do 31. prosince 2025. Úvěr využije Ústecký kraj především na pokrytí investičních potřeb kraje.

Aktu podpisu smlouvy mezi Ústeckým krajem s Českou spořitelnou se zúčastnil také radní pro oblast finanční Jan Růžička, který sdělil: „Zatím se jedná pouze o blokaci peněz pro kraj za výhodných podmínek, přičemž nevyčerpání celé částky není nijak sankcionováno. Na seznamu investic, který doporučíme realizovat, intenzivně pracujeme. Rozhodně se v seznamu objeví investice do Lužické nemocnice v Rumburku, budou tam školy, sociální zařízení, opravy mostů i další záměry. Konkrétní projekty projdou investiční komisí i zastupitelstvem. Zastupitelé rozhodnou, zda dají tomu či onomu projektu zelenou.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…