Hejtman Schiller: Kraj uzavřel s Českou spořitelnou úvěr ve výši 1,5 miliardy

27.12.2020 7:35

V důsledku propadu ekonomiky v souvislosti s koronavirovou pandemií a v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy uzavřel včera Ústecký kraj smlouvu o úvěru ve výši 1,5 miliardy korun s Českou spořitelnou, a. s. Smlouvu podepsal za Ústecký kraj hejtman Jan Schiller a za Českou spořitelnu Jan Parýzek, manažer útvaru Veřejný sektor.

Hejtman Schiller: Kraj uzavřel s Českou spořitelnou úvěr ve výši 1,5 miliardy
Foto: Facebook
Popisek: Jan Schiller

Úvěr začne Ústecký kraj čerpat od příštího kalendářního roku a poslední investiční akce z něj placené by měly být dokončené do 31. prosince 2025. Úvěr využije Ústecký kraj především na pokrytí investičních potřeb kraje.

Aktu podpisu smlouvy mezi Ústeckým krajem s Českou spořitelnou se zúčastnil také radní pro oblast finanční Jan Růžička, který sdělil: „Zatím se jedná pouze o blokaci peněz pro kraj za výhodných podmínek, přičemž nevyčerpání celé částky není nijak sankcionováno. Na seznamu investic, který doporučíme realizovat, intenzivně pracujeme. Rozhodně se v seznamu objeví investice do Lužické nemocnice v Rumburku, budou tam školy, sociální zařízení, opravy mostů i další záměry. Konkrétní projekty projdou investiční komisí i zastupitelstvem. Zastupitelé rozhodnou, zda dají tomu či onomu projektu zelenou.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Pavera: Podařilo se nám prolomit ledy

22:21 Senátor Pavera: Podařilo se nám prolomit ledy

Komentář na facebookovém profilu k novinkám ve výstavbě obchvatu Hlučínska