Hejtman Schiller: Rozvoj digitální technické mapy zajistí nový projekt

02.08.2023 10:21 | Tisková zpráva

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo v rámci Národního plánu obnovy výzvu na dokončení digitalizace objektů digitálních technických map. Ústecký kraj, který spravuje informační systém pro digitální technickou mapu celého regionu, se plánuje do této výzvy zapojit s projektem Digitální technická mapa Ústeckého kraje II.

Hejtman Schiller: Rozvoj digitální technické mapy zajistí nový projekt
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller

„Ústecký kraj jako správce a provozovatel informačního systému digitální technické mapy tímto následným projektem dosáhne synergického efektu, tedy zajištění co nejúplnějšího a nejpřesnějšího obsahu digitální technické mapy území celého regionu v krátkém časovém úseku od zavedení zákonné povinnosti. Zároveň je tím zajištěna pomoc obcím Ústeckého kraje se splněním jejich povinností naplňovat obsah digitální technické mapy,“ vysvětlil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Anketa

Má ruská pěvkyně Anna Netrebko vystoupit v Obecním domě v Praze?

95%
3%
hlasovalo: 19417 lidí

Projekt by měl být realizován v letech 2024–2025 a měl by být velkou měrou financován z Národního plánu obnovy. Celkové náklady projektu se odhadují na 122,2 milionu korun, z toho 21,2 milionu korun zaplatí kraj ze svého rozpočtu. Zbytek činí dotace z Evropské unie.

Cílem výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu je dokončení digitalizace objektů digitálních technických map, které umožňují přístup k přesným informacím o objektech základní prostorové situace a o poloze a technických specifikacích fyzické infrastruktury veřejných a soukromých subjektů. V rámci výzvy bude digitalizováno nejméně 161 tisíc hektarů objektů základní prostorové situace a 55 tisíc kilometrů sítí dopravní a technické infrastruktury, což jsou hodnoty, které musí naplnit v souhrnu všichni žadatelé o dotaci.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…