Hejtman Schrek: Setkání s maršálkem Senátu Polské republiky Grodzkým

24.04.2022 9:18 | Tisková zpráva

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek 21. dubna 2022 přijal v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě maršálka Senátu Polské republiky J.E. Tomasze Grodzkého, který je v České republice společně s delegací polských senátorů na pozvání předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila.

Hejtman Schrek: Setkání s maršálkem Senátu Polské republiky Grodzkým
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Vítězslav Schrek

Oficiálního setkání se účastnila dále náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová a primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Delegace polského Senátu se zajímala především o fungování a specifika řízení českých a moravských krajů z pohledu přenesené státní správy a samosprávy. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek hostům velice podrobně referoval o financování a řízení krajských příspěvkových organizací, především pak nemocnic a škol vč. způsobů jmenování jejich statutárních zástupců.

Partnery na polské straně má v současné době krajský Domov důchodců Proseč u Pošné. Krajská knihovna Vysočiny navázala v roce 2017 spolupráci s knihovnou v polském Lešně. Jedná se o instituci Miejska Biblioteka Publiczna Stanisława Grochowiaka v Lešně.

Delegace polského Senátu doprovázená Milošem Vystrčilem pokračovala programem v historické Telči.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Smoljak: Aliance postkomunistických miliardářů, proruských trolů a antisystémových stran

6:11 Senátor Smoljak: Aliance postkomunistických miliardářů, proruských trolů a antisystémových stran

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozhodovacím procesům v EU.