Hejtman Šimek: Do regionu dorazily další respirátory a roušky

02.04.2020 19:43

Do Jihomoravského kraje dorazila včera v noci další dodávka osobních ochranných prostředků z centrální distribuce MV ČR. Celkem se jedná o 93 tisíc respirátorů N95, 333 tisíc ochranných roušek.

Hejtman Šimek: Do regionu dorazily další respirátory a roušky
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (BPP, zvolen za hnutí ANO)
reklama

Během dnešního dne budou tyto ochranné prostředky rozděleny a zítra začne jejich distribuce Hasičským záchranným sborem JMK na místa určení. Zdravotnická zařízení, která nejsou příspěvkovými organizacemi kraje, budou kontaktována pracovníky městských úřadů obcí s rozšířenou působností.

„Tyto ochranné prostředky budou opět podle nastavených pravidel rozděleny jak pro nemocnice, soukromá zdravotnická zařízení prostřednictvím obcí s rozšířenou působností, tak i do sociálních služeb. To jsou prioritní oblasti. Musím samozřejmě poděkovat za každou zásilku, ale je nutné říci, že podle rozhodnutí centrálních orgánů v minulých dnech musí nyní kraje tyto ochranné prostředky z centrální distribuce rozdělovat i dalším subjektům. Z jednoho balíku tedy musíme uspokojit mnohem větší poptávku, než tomu bylo například před týdnem. Samozřejmě se s tím musíme vypořádat. Zejména sociální služby již saturujeme mimo jiné z materiálu, který si kraj nakupuje ze svého rozpočtu. Tady bych chtěl zmínit, že se i v této době potýkáme s množstvím spekulativních nabídek, a proto vybíráme jen ty, které nabízí ochranné prostředky ověřené a funkční a za pro nás nejlepší cenu. Na druhou stranu bych chtěl moc poděkovat těm, kteří se na kraj obrací s nabídkou darů, a to například v podobě konkrétních ochranných prostředků nebo materiálu. A samozřejmě poděkování patří nejen těm, kteří se podílejí na distribuci ochranných prostředků, na šití roušek a tráví v práci i víkendy, ale našim lékařům, sestrám, pečovatelkám a všem, kteří se starají v těchto nelehkých dobách o pacienty a seniory,“ komentoval situaci s ochrannými prostředky hejtman Bohumil Šimek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Czernin (TOP 09): Naši furianti

10:07 Czernin (TOP 09): Naši furianti

Komentář na facebookovém profilu k financování dostavby jaderné elektrárny Dukovany