Hejtman Šimek: Máme jednu z nejlepších záchranek v republice

12. 7. 2020 17:30

Tři nová speciálně upravená vozidla Škoda Kodiaq pořízená za celkem 4,8 milionu korun (včetně DPH) mají k dispozici jihomoravští záchranáři. Trojici nových vozů pro systém rendez-vous předal v areálu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně Kamenicích hejtman Bohumil Šimek s radním Milanem Vojtou.

Hejtman Šimek: Máme jednu z nejlepších záchranek v republice
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.
reklama

„Nové moderní vozy zkvalitní poskytovanou péči a zlepší pracovní podmínky záchranářů. Máme jednu z nejlepších záchranek v republice - ve spojení s moderní technikou to dává obyvatelům kraje jistotu, že o ně v situacích ohrožujících život bude postaráno na profesionální úrovni,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Jak konstatoval radní pro zdravotnictví Milan Vojta, průběžná modernizace vozového parku je pro Jihomoravský kraj jako zřizovatele zdravotnické záchranné služby samozřejmostí. „Obnova vozového parku ZZS JMK má pro vedeni kraje vysokou prioritu. Nákup vozidel je potřeba realizovat každý rok, aby docházelo k průběžné obměně a modernizaci vozového parku tak, abychom zajistili poskytování neodkladné zdravotní péče na území kraje,“ řekl Vojta.

Vozidla pro setkávací systém neboli rendez-vous jsou primárně určena k rychlé přepravě lékaře a záchranáře na místo události, v případě potřeby je za nimi vysláno další, v tomto případě sanitní vozidlo s dvoučlennou výjezdovou skupinou k zajištění transportu pacienta k navazujícímu poskytovateli zdravotní péče. Předností tohoto systému je, že díky větší mobilitě osobního vozu je na místě události rychleji, zejména v hustém městském provozu. Zajišťuje tím dopravu lékaře k většímu počtu pacientů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

8:56 Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

Přepis nedělního pořadu „Čau lidi“, 22. listopadu 2020