Hejtman Šimek: Podpora zájmových organizací bude dál pokračovat

06.02.2019 8:39

Uzavření memorand o spolupráci s celkem šesti zájmovými organizacemi schválila Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 28. ledna 2019.

Hejtman Šimek: Podpora zájmových organizací bude dál pokračovat
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (BPP, zvolen za hnutí ANO)

V letech 2014-2016 byla mezi Jihomoravským krajem a zájmovými organizacemi v Jihomoravském kraji uzavřena memoranda o spolupráci, přičemž platnost a účinnost části z nich skončila k závěru roku 2018. Jihomoravský kraj a příslušné zájmové organizace chtějí i nadále pokračovat ve spolupráci na základě memorand o spolupráci. Krajská rada proto schválila uzavření memorand o spolupráci s těmito subjekty do konce roku 2020. Vzájemná spolupráce bude vycházet ze společných zájmů Jihomoravského kraje a příslušných organizací rozvíjet a podporovat jejich činnost, rozšiřovat pořádané akce a volnočasové aktivity dětí, mládeže i dospělých v Jihomoravském kraji. Předpokládanou součástí vzájemné spolupráce účastníků memoranda je poskytování finanční podpory z rozpočtu kraje k podpoře činnosti zájmových organizací na jižní Moravě.

„Jde konkrétně o memoranda o spolupráci s jednotlivými územními sdruženími Českého zahrádkářského svazu Brno-město, Brno-venkov, Boskovice, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo, Českým svazem chovatelů, Krajským sdružením Jihomoravského kraje, Moravským rybářským svazem, Jihomoravským sdružením pro přírodu a myslivost, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska – Krajským sdružením hasičů Jihomoravského kraje a Jihomoravskou krajskou organizací Pionýra. Spolupráce s jednotlivými zastřešujícími organizacemi se v uplynulých letech osvědčila a budeme v ní proto pokračovat,“ zdůraznil hejtman Bohumil Šimek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Ministr zdravotnictví přislíbil vznik registru dárkyň vajíček

22:41 Richterová (Piráti): Ministr zdravotnictví přislíbil vznik registru dárkyň vajíček

Komentář poslankyně Olgy Richterové