Hejtman Šimek: Vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požárů je zrušeno

22.08.2017 16:07

Na území Jihomoravského kraje bylo dnes zrušeno vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Opatření zrušil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek stejně jako v případě jeho vyhlášení na návrh Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.

Hejtman Šimek: Vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požárů je zrušeno
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO)
reklama

Nařízení platilo od 18. července 2017. „V lesních porostech a jejich bezprostředním okolí platil po celou dobu zákaz rozdělávat nebo udržovat oheň, kouřit a manipulovat se zábavnou pyrotechnikou. Zejména pro pořadatele letních táborů nebo organizátory různých akcí to mohlo znamenat výrazné omezení. Chtěl bych poděkovat obyvatelům Jihomoravského kraje za vstřícnost a pochopení této mimořádné situace a dodržování příslušných zákazů. Platí, že hejtman vydává i ruší toto nařízení na základě doporučení hasičů, kteří sledují dlouhodobě statistiky požárovosti. Vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí požáru je vydáno za základě těchto statistik, příznivé meteorologické situace a také v souvislosti s tím, že končí nebo jsou již na většině území ukončeny sklizňové práce na polích,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.
Rozhodnutí o odvolání doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru nabývá účinnosti uveřejněním na úřední desce Krajského úřadu Jihomoravského kraje a bude rozesláno na všechny obce v kraji. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Charvát: Srdíčko bude mít novou kuchyň

4:33 Primátor Charvát: Srdíčko bude mít novou kuchyň

Týden před tím, než město Pardubice uzavřelo kvůli invazi nového koronaviru své mateřské školy, zača…