Hejtman Štěpán: Koncepce zdravotnictví musí být založená na všeobecné shodě

13.06.2018 16:54

Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila přípravu dokumentu, který naváže na současnou koncepci zdravotnictví pro období 2016 až 2020. Kromě demografických východisek dokument zpracuje také dostupnost zdravotní péče v kraji i personální vybavenost jednotlivých zařízení.

Hejtman Štěpán: Koncepce zdravotnictví musí být založená na všeobecné shodě
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

Koncepce zdravotnictví je dokument mapující stav zdravotnictví a jeho rozvoj v následujících letech. „Pracujeme na aktualizaci stávající koncepce a na následném vytvoření dalšího výhledu po roce 2020. Tato koncepce bude reflektovat jednak předpokládaný demografický vývoj Královéhradeckého kraje, zároveň se v ní také odrazí stav, kdy stále trvá nedostatek zdravotnického personálu. Cílem bude samozřejmě dostupná a kvalitní zdravotní péče pro naše občany, a to ve všech okresech regionu. Samotná tvorba pak bude probíhat v úzkých profesních týmech jednotlivých lékařských oborů, nelékařského zdravotního personálu, zástupců segmentu zdravotních pojišťoven a krajských zastupitelských reprezentací, a to formou otevřené debaty,“ informoval náměstek hejtmana Aleš Cabicar.

Zpracováním projektu pověřili radní krajský odbor zdravotnictví společně s Centrem investic, rozvoje a inovací. Subjekty připraví koncepční dokument reflektující současný stav zdravotnictví v regionu, včetně stanovení opatření pro plnění vytčených cílů, a to na základě zpracované predikce vývoje v jednotlivých oborech poskytování zdravotní péče. Na financování projektu kraj zažádá o dotaci Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

„Vzhledem k vývoji v rámci zdravotní péče a personálnímu zajištění v jednotlivých nemocnicích musíme bez odkladu přistoupit k práci na nové koncepci zdravotnictví pro období 2020+. Předpokládám obsáhlou debatu nad strukturou, vedením a personálním zajištění krajského zdravotnictví. Názorů na způsob vedení krajského zdravotnictví je mnoho a musíme mít čas na důkladné zpracování odborných analýz. Finální koncepce musí být založená na všeobecné shodě a maximální profesionalitě ku prospěchu nejen lékařů a zdravotnického personálu, ale především pacientů,“ sdělil hejtman Jiří Štěpán.

„Koncepce zdravotnictví 2020+ bude strategickým materiálem nahrazujícím současný nedostatečný záměr z minulých let. Předpokládám rozsáhlou a několikaměsíční debatu především se zdravotníky našich nemocnic a hlavně další diskuzi v koalici nad jednotlivými záměry. Věřím, že konkrétní závěry v koncepci zdravotnictví 2020+ a hlavně průběžně probíhající dialog k aktuální stabilizaci zdravotnictví přispějí k většímu porozumění mezi vedením kraje a zdravotníky,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Podpořili jsme navýšení důchodů, odškodnění za Vrbětice i příspěvek na péči

17:50 Rozvoral (SPD): Podpořili jsme navýšení důchodů, odškodnění za Vrbětice i příspěvek na péči

Minulý pátek proběhla mimořádná schůze Sněmovny, v rámci které byly projednány tři body programu. No…