Hejtman Štěpán: Projekt Studuj na zdrávce pomáhá řešit nedostatek sester

16.01.2019 7:34

Za více než dva roky dokázal projekt Studuj na zdrávce zvýšit zájem o studium na středních zdravotnických školách v Královéhradeckém kraji. Unikátní projekt, na kterém se podílejí školy v Hradci Králové a Trutnově, finančně podporuje Královéhradecký kraj. Dosud na něj vynaložil téměř jeden milion korun.

Hejtman Štěpán: Projekt Studuj na zdrávce pomáhá řešit nedostatek sester
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„V nemocnicích v Královéhradeckém kraji aktuálně chybí téměř stovka zdravotních sester a projekt Studuj na zdrávce je jedním z kroků, kterým tento nedostatek řešíme. Je to jedinečná cesta, jak zvýšit povědomí o studiu zdravotnictví v celé naší společnosti,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán. Dle něho by krajské školy mohly metodicky vypomáhat i dalším institucím, které by měly zájem podobný projekt zrealizovat.

„Narůst počtu žáků našich zdravotnických škol v roce, kdy projekt Studuj na zdrávce odstartoval, jednoznačně dokazuje jeho úspěch. Královéhradecký kraj dlouhodobě usiluje o zvyšování počtů studentů zdravotnických škol. Jednou z novinek je i například zavedení motivačních stipendií, kdy absolventi, kteří nastoupí do některé z krajských nemocnic, mohou získat stipendium až ve výši 80 tisíc korun,“ řekl náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar.

Největší nárůst počtu přihlášek zaznamenaly obě školy v oboru Zdravotnický asistent (aktuálně je obor akreditován pod názvem Praktická sestra). Zatímco v roce 2015 se do oboru hlásilo dohromady 183 absolventů základních škol, v roce 2016, kdy projekt začal, měly krajské zdravotnické školy už 278 uchazečů. S nárůstem zájemců o studium se zvýšil i počet přijatých uchazečů o 71. Počet 15letých osob v celém kraji se přitom meziročně zvýšil pouze o 14.

„Hlavním cílem projektu jsou sociální sítě, kde se snažíme komunikovat s uživateli a předávat důležité, pozitivní nebo i zábavné informace z prostředí zdravotnictví a zdravotnického školství. Zdravotnictví a zdravotnické školství je plné silných a krásných příběhů, leckdy i úsměvných. Tyto aktivity doplňujeme webovými stránkami, natáčením medailonů zajímavých zdravotnických povolání, cílenou reklamou v prostředí internetu a sociálních sítí, texty v periodickém tisku a reklamou v lokálních rádiích,“ shrnul ředitel trutnovské zdravotnické školy Roman Hásek.

Královéhradecký kraj poskytl na projekt v roce 2016 i v roce 2017 částku 400 tisíc korun. „O stejnou částku budeme žádat i v roce 2019,“ doplnil ředitel Hásek.

Kromě zdravotnických škol v Hradci Králové a Trutnově se do projektu zapojil i Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který zdravotnické obory a profese pravidelně propaguje na studijních a pracovních veletrzích.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…