Hejtman Suchánek: S podporou kultury v regionu to myslíme opravdu vážně

31.05.2021 15:09

Historická budova Vlastivědného muzea v Olomouci má opravené všechny krovy, nové jsou také omítky, římsy, fasádní nátěr a některé truhlářské a kamenické prvky. Na investici za zhruba 32 miliónů korun se podílel i Olomoucký kraj.

Hejtman Suchánek: S podporou kultury v regionu to myslíme opravdu vážně
Foto: STAN
Popisek: Josef Suchánek

„Rekonstrukce střechy vlastivědného muzea v Olomouci, jehož zřizovatelem je naše hejtmanství, svědčí o tom, že s podporou kultury v regionu to myslíme opravdu vážně. Těší mě, že jak samotná budova, tak i muzejní sbírky jsou připravené na novou návštěvnickou sezónu,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Stavební práce probíhaly na severním, západním i východním křídle budovy. Tesaři pracovali například i na střeše přiléhající k bývalému kostelu sv. Kláry. Původní krytinu řemeslníci částečně renovovali, zbytek vyměnili za novou.

„Přestože se jednalo o technicky velice rozsáhlý a náročný zásah do střech historické budovy, tak se nám podařilo zajistit plný a ničím nenarušený provoz našeho muzea. Samozřejmě až na pandemii koronaviru, která nás citelně zasáhla,“ uvedl ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Dvě třetiny lidí kvůli Fialově vládě musí šetřit na jídle

8:35 Okamura (SPD): Dvě třetiny lidí kvůli Fialově vládě musí šetřit na jídle

Komentář na facebookovém profilu k inflaci a cenám potravin.