Hejtman Suchánek: Zámek Třemešek znovu žije, užitečný bude všem

25.07.2021 20:59

Nový domov pro mladé i seniory, ženy s dětmi z azylových domů nebo hendikepované občany. K tomu sociální kavárna, mateřské centrum a sdílená sociální pracovnice pro šestnáct obcí z celého regionu. To vše v jednom objektu zámku Třemešek v obci Dolní Studénky na Šumpersku, která byla investorem rozsáhlé rekonstrukce.

Hejtman Suchánek: Zámek Třemešek znovu žije, užitečný bude všem
Foto: STAN
Popisek: Josef Suchánek

„Jsme rádi, že se podařilo dokončit tento náročný projekt. Vdechnout zámku nový život a udělat z něj po téměř sto letech opět centrum dění bylo od počátku naší hlavní motivací,“ uvedl starosta obce Radim Sršeň.

Budovu zámku získala obec v roce 2009 za symbolickou korunu od Olomouckého kraje. Podmínkou převodu bylo, že nemovitá národní kulturní památka po opravě poslouží jako sociální zařízení určené široké veřejnosti.

„Zámek byl v době převodu zcela zchátralý. Je obdivuhodné, co všechno tady obec díky svému úsilí i ve spolupráci s neziskovými organizacemi dokázala vybudovat. Oceňuji především kombinované využití pro různé sociální skupiny obyvatel obce při aplikaci moderních přístupů a metod sociální práce,“ řekl náměstek hejtmana pro sociální oblast Ivo Slavotínek.

Celkové náklady na rekonstrukci zámku i úprav jeho přilehlého okolí dosáhly sedmdesáti miliónů korun. Zhruba padesát se podařilo získat z dotací především z Evropské unie. Na opravě objektu se spolupodílelo hned několik subjektů, které tady realizovaly svoje plány.

„Rekonstrukce zámku Třemešek je skvělou ukázkou toho, jak by podobné projekty měly fungovat. Potkala se tu snaha obce i dalších organizací, kterým šlo v podstatě o jediné – vrátit život do budovy, jejíž osud se zdál být zpečetěn,“ sdělil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langšádlová (TOP 09): Rusko a Čína nesmějí mít vliv na strategické projekty

13:16 Langšádlová (TOP 09): Rusko a Čína nesmějí mít vliv na strategické projekty

Komentář na facebookovém profilu k tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany