Hejtman Vondrák: Dobrá vůle má větší sílu než nařízení

12.03.2021 7:33

V Moravskoslezském kraji budou v boji s koronavirem pomáhat stovky ambulatních specialistů. Zatím na výzvu reagovalo 376 lékařů a 626 nelékařských zdravotnických pracovníků z jejich ambulancí. Pomáhat budou přímo v nemocnicích nebo v očkovacích centrech.

Hejtman Vondrák: Dobrá vůle má větší sílu než nařízení
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO)
reklama

„Jsem moc rád, že v Moravskoslezském kraji nemusíme jít cestou příkazů pracovní povinnosti. Dobrá vůle má větší sílu než nařízení. Velmi si vážím přístupu všech zdravotníků, kteří svou pomoc nabídli. A věřím, že další ještě přibudou. Vzájemná domluva a vstřícnost je rozhodně cennější, než necitlivé příkazy. Kromě ochotných zdravotníků také děkuji za spolupráci a součinnost Sdružení ambulantních specialistů a České lékařské komoře, jejichž prostřednictvím jsme ambulantní specialisty oslovili,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a připomněl, že nemocnice v regionu celkem poptávají 64 lékařů a 164 sester.

Nemocnice na území Moravskoslezského kraje, které potřebují výpomoc, včera (10. 3.) dostaly seznamy kontaktů na přihlášené ambulantní specialisty působící v jednotlivých okresích. Vypomáhat budou nejen lékaři a sestry, ale také například fyzioterapeuté, laboranti nebo ošetřovatelé.

„Nemocnice a zdravotníky jsme propojili, domluva na konkrétní spolupráci je teď na nich. Věřím, že najdou nejvhodnější způsob, jak personální potíže nemocnic řešit. Ambulantní specialisté mohou v nemocnicích a očkovacích centrech vypomáhat dle svých možností, nemusí jít o každodenní docházení. Ambulance těchto lékařů tak budou moci alespoň v omezeném režimu fungovat dál,“ vysvětlil hejtman kraje Ivo Vondrák s tím, že nemocnice pak krajskému úřadu pošlou přehledy osob, se kterými se domluvily na spolupráci a finančních náhradách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seitlová (KDU-ČSL): K postupu zásahu při havárii na řece Bečvě

12:01 Seitlová (KDU-ČSL): K postupu zásahu při havárii na řece Bečvě

Likvidace následků a vyšetřování příčin havárie na řece Bečvě v září minulého roku je až do dnešních…