Oblast Osoblažska čekají v letošním roce velké změny. Obyvatelé tohoto mikroregionu se mohou těšit na vyspravené nádraží, nový rekreační areál v Bohušově či relaxační park ve Slezských Pavlovicích. Kraj podpoří tyto projekty téměř 8 miliony korun. Ve čtvrtek 14. června 2018 o tom rozhodlo Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje.
„Moravskoslezský kraj lidem nabízí spoustu možností i vyžití. Na mapě jsou ale také místa, které mohou působit, jako by se na ně zapomínalo. Ale není tomu tak. O oblasti Osoblažska víme, známe její problémy a chceme je systémově řešit. Důkazem jsou nejen plánované projekty, na které přispějeme, ale i to, že hned v příštím měsíci bude mít Rada Moravskoslezského kraje výjezdní jednání právě v tomto mikroregionu,“ uvedl hejtman Moravskoslezkého kraje Ivo Vondrák a dodal, že osobní setkání se starosty tamních obcí a zástupci spolků jistě přinese spoustu inspirativních podnětů a diskuzí o nejrůznějších rozvojových záměrech.
„Na Osoblažsku je krásně, je tam ale tvrdý život. Tuto oblast dlouhodobě trápí nedostatek pracovních míst, chybí tu vhodná infrastruktura. Věřím, že pozvednutí turistického ruchu nabídne místním lidem nejen společenské a kulturní vyžití, ale hlavně, že regionu pomůže ekonomicky,“řekl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Euro
Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...
Další články z rubriky
22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.
- 21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci
- 20:05 Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice
- 19:02 Havel (TOP 09): Seznam priorit, se kterými se vrátíme do vlády
- 18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády
- 17:03 Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

_profil_top.jpg)
