Hejtman Vondrák: Známe problémy Osoblažska a chceme je řešit

16.06.2018 8:39 | Zprávy
autor: PV

Kraj pomůže Osoblažsku, na zvýšení jeho atraktivnosti vyčlení osm milionů.

Hejtman Vondrák: Známe problémy Osoblažska a chceme je řešit
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Oblast Osoblažska čekají v letošním roce velké změny. Obyvatelé tohoto mikroregionu se mohou těšit na vyspravené nádraží, nový rekreační areál v Bohušově či relaxační park ve Slezských Pavlovicích. Kraj podpoří tyto projekty téměř 8 miliony korun. Ve čtvrtek 14. června 2018 o tom rozhodlo Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje.

„Moravskoslezský kraj lidem nabízí spoustu možností i vyžití. Na mapě jsou ale také místa, které mohou působit, jako by se na ně zapomínalo. Ale není tomu tak. O oblasti Osoblažska víme, známe její problémy a chceme je systémově řešit. Důkazem jsou nejen plánované projekty, na které přispějeme, ale i to, že hned v příštím měsíci bude mít Rada Moravskoslezského kraje výjezdní jednání právě v tomto mikroregionu,“ uvedl hejtman Moravskoslezkého kraje Ivo Vondrák a dodal, že osobní setkání se starosty tamních obcí a zástupci spolků jistě přinese spoustu inspirativních podnětů a diskuzí o nejrůznějších rozvojových záměrech.

„Na Osoblažsku je krásně, je tam ale tvrdý život. Tuto oblast dlouhodobě trápí nedostatek pracovních míst, chybí tu vhodná infrastruktura. Věřím, že pozvednutí turistického ruchu nabídne místním lidem nejen společenské a kulturní vyžití, ale hlavně, že regionu pomůže ekonomicky,“řekl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…