Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Karlovarský kraj získá pozemky u Svatošských skal bezúplatným převodem

1. 3. 2019 6:28

Karlovarský kraj získá bezúplatným převodem pozemky u Svatošských skal nedaleko Karlových Varů, které jsou nyní ve vlastnictví státního podniku Česká pošta.

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Karlovarský kraj získá pozemky u Svatošských skal bezúplatným převodem
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

Kraj tak bude moci zachovat volnočasový areál, jenž v místě sídlí, a postavit novou lávku přes řeku Ohři, po které bez problému projedou i vozy zdravotnických záchranářů. O bezúplatném převodu dnes rozhodla na svém jednání Vláda ČR.

Materiál pro jednání vlády ve věci návrhu na bezúplatný převod nepotřebného majetku státu, s nímž má právo hospodařit státní podnik Česká pošta, do vlastnictví Karlovarského kraje zpracovalo Ministerstvo vnitra ČR. Dokument prošel meziresortním připomínkovým řízením a vláda jej následně schválila i proto, že kraj požadoval převedení majetku z důvodu veřejného zájmu.

„Mám z toho velkou radost, do volnočasového areálu dál budou moci chodit rodiče s dětmi i další turisté, zachová se i lesní mateřská školka a další aktivity. Kraj také vybuduje novou lávku přes Ohři, protože ta stará už je nevyhovující a hlavně v cyklistické sezóně přetížená. Teď dokončujeme projektovou dokumentaci, až bude lávka hotová, budou ji moci využívat nejen cykloturisté, ale i záchranáři a další složky Integrovaného záchranného systému, kterým se tak velmi usnadní přístup do oblasti,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Ta rovněž doplnila, že kraj zachová současný nájemní vztah s provozovatelem volnočasového areálu „dětského ráje“.

Kraj se snažil pozemky získat či odkoupit už delší dobu. Nedošlo ale k dohodě o ceně se státním podnikem Česká pošta. Zastupitelstvo Karlovarského kraje totiž schválilo kupní cenu v souladu se zákonem o krajích, která ale byla nižší, než požadovala Česká pošta. Bezúplatný převod však problém vyřešil. Se stavbou nové lávky by kraj chtěl začít ještě v tomto roce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balín: Schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR neúplná a „plonková“

22:56 Balín: Schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR neúplná a „plonková“

V úterý 29. 9. 2020 se uskutečnila další tzv. schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR na zámku v Lá…