Hejtmanka Pokorná Jermanová: Nesmíme dopustit, abychom odsuzovali někoho jen kvůli jeho hudebnímu vkusu

02.08.2017 15:48

Komentář hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Jermanové na Facebooku

Hejtmanka Pokorná Jermanová: Nesmíme dopustit, abychom odsuzovali někoho jen kvůli jeho hudebnímu vkusu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Technoparty... Chápu naštvanost lidí, kteří museli bez varování protrpět víkend s technoparty. Neschvaluji postup organizátorů uspořádat takovou akci bez komunikace s místními lidmi a obcí, prostě nelegálně. Četla jsem mnoho komentářů, kde si lidi stěžovali na to, že policie nezasáhla. Chtěla bych se však policie zastat. Všichni si dobře vzpomínáme na Czechtek v roce 2005, který policie rozehnala a jakou kritiku za to sklidila. Myslím, že policie udělala co mohla, aby akce neskončila dalším masakrem a věcně a profesionálně pomáhala zajistit pořádek. Policie a středočeská záchranka zaslouží pochvalu.

Festivaly jsou obrovským společenským, kulturním, propagačním a často také ekonomickým přínosem pro region. Moc si vážím skutečnosti, že Středočeský kraj je vyhledávanou destinací pro zajímavé festivaly všech žánrů. Například festival žánru Drum and Bass Let it Roll, mainstreamový Votvírák, motorkářský Rock“N“Ride, Noir Film Festival, Porta, nebo festival filmové hudby Soundtrack. A mnoho dalších. Středočeský kraj je místem, kde vznikl slavný festival Rock for People, který nám bohužel „emigroval“ do Královéhradeckého kraje, kde mají dokonce Festival Park, dějiště dalšího kultovního festivalu Hip Hop Kemp. Vždycky se najde někdo, komu vadí konání festivalu, či jiné produkce. Je to logické. Ale právě komunikace mezi organizátory, místní samosprávou a občany je klíčem k tomu, aby festivaly měly šanci najít pochopení u místních lidí, kteří je pak přijmou za své a dokonce jsou na ně hrdí.

Hudba je symbolem svobody. Nesmíme dopustit, abychom odsuzovali někoho jen kvůli hudebnímu žánru, který vyznává. To už tady bylo. Vždyť zásah na CzechTeku v roce 2005 rozdělil společnost takovým způsobem, že dostal lidi do ulic. Lidé na poslední technoparty opět zjitřili emoce. Nechtějme však mlátit lidi za to, že mají jiný hudební vkus a vyznávají jiný životní styl, než jaký je společenskou „normou“, ale i oni musí respektovat pravidla. Prosazujme zákon a chraňme soukromý majetek.

Moc si přeji, aby organizátoři podobných technoparty šli stejnou cestou, jako organizátoři ostatních festivalů. Tedy cestou legální. Určitě najdeme lokalitu, která bude vyhovovat organizátorům a kde technoparty nebude otravovat život občanům.

Jaroslava Pokorná Jermanová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Dokončené očkování má více než 82 procent Pražanů nad 80 let

7:29 Primátor Hřib: Dokončené očkování má více než 82 procent Pražanů nad 80 let

V Praze naplno pokračuje očkování proti koronaviru i v období letních měsíců. Téměř 43 procent obyva…