Hejtmanka Pokorná Jermanová: Nesmíme dopustit, abychom odsuzovali někoho jen kvůli jeho hudebnímu vkusu

02.08.2017 15:48 | Zprávy

Komentář hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Jermanové na Facebooku

Hejtmanka Pokorná Jermanová: Nesmíme dopustit, abychom odsuzovali někoho jen kvůli jeho hudebnímu vkusu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Technoparty... Chápu naštvanost lidí, kteří museli bez varování protrpět víkend s technoparty. Neschvaluji postup organizátorů uspořádat takovou akci bez komunikace s místními lidmi a obcí, prostě nelegálně. Četla jsem mnoho komentářů, kde si lidi stěžovali na to, že policie nezasáhla. Chtěla bych se však policie zastat. Všichni si dobře vzpomínáme na Czechtek v roce 2005, který policie rozehnala a jakou kritiku za to sklidila. Myslím, že policie udělala co mohla, aby akce neskončila dalším masakrem a věcně a profesionálně pomáhala zajistit pořádek. Policie a středočeská záchranka zaslouží pochvalu.

Festivaly jsou obrovským společenským, kulturním, propagačním a často také ekonomickým přínosem pro region. Moc si vážím skutečnosti, že Středočeský kraj je vyhledávanou destinací pro zajímavé festivaly všech žánrů. Například festival žánru Drum and Bass Let it Roll, mainstreamový Votvírák, motorkářský Rock“N“Ride, Noir Film Festival, Porta, nebo festival filmové hudby Soundtrack. A mnoho dalších. Středočeský kraj je místem, kde vznikl slavný festival Rock for People, který nám bohužel „emigroval“ do Královéhradeckého kraje, kde mají dokonce Festival Park, dějiště dalšího kultovního festivalu Hip Hop Kemp. Vždycky se najde někdo, komu vadí konání festivalu, či jiné produkce. Je to logické. Ale právě komunikace mezi organizátory, místní samosprávou a občany je klíčem k tomu, aby festivaly měly šanci najít pochopení u místních lidí, kteří je pak přijmou za své a dokonce jsou na ně hrdí.

Hudba je symbolem svobody. Nesmíme dopustit, abychom odsuzovali někoho jen kvůli hudebnímu žánru, který vyznává. To už tady bylo. Vždyť zásah na CzechTeku v roce 2005 rozdělil společnost takovým způsobem, že dostal lidi do ulic. Lidé na poslední technoparty opět zjitřili emoce. Nechtějme však mlátit lidi za to, že mají jiný hudební vkus a vyznávají jiný životní styl, než jaký je společenskou „normou“, ale i oni musí respektovat pravidla. Prosazujme zákon a chraňme soukromý majetek.

Moc si přeji, aby organizátoři podobných technoparty šli stejnou cestou, jako organizátoři ostatních festivalů. Tedy cestou legální. Určitě najdeme lokalitu, která bude vyhovovat organizátorům a kde technoparty nebude otravovat život občanům.

Jaroslava Pokorná Jermanová

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Jestli máte svědomí, tak si uvědomíte, že to dlužíte hlavně pozůstalým

13:09 Schillerová (ANO): Jestli máte svědomí, tak si uvědomíte, že to dlužíte hlavně pozůstalým

Projev na 107. schůzi Poslanecké sněmovny 21. června 2024 k projednávání zásahu proti střelci na FF …