Hejtmanka Stráská: Situace na jihočeských silnicích je opravdu neradostná

12.11.2019 15:32

Od kolika let se smí dítě pohybovat v silničním provozu na kole samo? Kdy na sobě musí mít chodec reflexní prvky? Musí mít řidič zapnutý bezpečnostní pás při couvání? O kolik peněz a bodů přijde řidič, který za volantem drží mobilní telefon?

Hejtmanka Stráská: Situace na jihočeských silnicích je opravdu neradostná
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Na tyto otázky odpovídali diváci Jihočeské televize během letošního podzimu v rámci čtyřdílné dopravně bezpečnostní soutěže věnované cyklistům, chodcům, zádržným systémům a nepozornosti při řízení. Tato soutěž je vyvrcholením téměř tři čtvrtě roku trvající kampaně Jihočeského kraje a krajského policejního ředitelství s názvem „Kolik varování ještě potřebuješ“. Jejím cílem je snížení dopravní nehodovosti v našem regionu, která v posledních letech dosahuje hrozivých čísel. 

„Situace na jihočeských silnicích je opravdu neradostná, a protože prevence je základ, vymysleli jsme ve spolupráci s policií a Jihočeskou televizí systém spotů a následných soutěží, jejich cílem je zlepšení situace na našich silnicích,“ vysvětlila hejtmanka Ivana Stráská a připomněla, že Jihočeský kraj podporuje dopravní infrastrukturu mnoha dotačními tituly. „Na výchovu dětí k dopravní gramotnosti například přispíváme půl milionem korun, což považuji za velmi důležité, protože nejsmutnější je, když jsou obětmi dopravních nehod právě děti,“ uzavřela hejtmanka.

V kampani na podporu bezpečnosti by rád pokračoval i krajský policejní ředitel Luděk Procházka. „Bylo by ideální, kdyby preventivní akce k zajištění bezpečnosti stačily a nemuselo se přistupovat k represivním opatřením. S paní hejtmankou proto intenzivně jednáme na pokračování naší spolupráce,“ uvedl policejní ředitel s tím, že letošní smutná statistika zatím vypadá lépe než loni, ovšem, nelze činit předčasné závěry, protože rok ještě neskončil.

Z výhry v dopravně bezpečnostní soutěži se mohl radovat Pavel Ševčík, který si za první místo odnesl bezpečnostní kameru, druhé místo obsadila Jaroslava Hronzová a na třetím místě se pak umístila Pavlína Tancerová Fůrstová.  Všichni soutěžící si kromě drobných dárků odnesli i symbol dalšího kola policejní kampaně na podporu bezpečnosti – nástěnný kalendář Rudy Pivrnce s tématem Desatero jak přežít na jihočeských silnicích. 

Všechny soutěžící výhra upřímně potěšila a shodli se, že situace na jihočeských silnicích je opravdu neradostná. „Jsem celoživotní řidič a troufnu si říci, že dobrý, protože jsem naštěstí ještě nikdy neboural. Ale musím říci, že jsem občas ze situace na našich cestách dost zklamaný, obzvlášť když vidím mladého řidiče se silným vozem, na jehož řízení nemá evidentně potřebné zkušenosti,“ povzdechl si vítěz prvního místa Pavel Ševčík.

Kampaň „Kolik varování ještě potřebuješ“ odstartovala koncem března čtyřmi díly pořadu Maják, který odvysílala Jihočeská televize. Jednotlivé díly byly tematicky zaměřeny na nejčastější příčiny dopravních nehod. Prim hraje rychlost, nevěnování se řízení, nesprávné předjíždění a také nesprávný způsob jízdy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Koronavirus - děláme maximum pro vaši bezpečnost

13:17 Premiér Babiš: Koronavirus - děláme maximum pro vaši bezpečnost

Informace na facebookovém profilu o aktuálních opatřeních k ochraně před šířením nákazy koronavirem