Hejtmanka Stráská sfoukla 80 svíček na pomyslném narozeninovém dortu zoo Hluboká nad Vltavou

02.05.2019 21:32

Osmdesát svíček na pomyslném dortu sfoukla hejtmanka Ivana Stráská u příležitosti oslav 80. výročí založení Jihočeské zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou. Datum svého vzniku – 1. května 1939, si zde připomněli uplynulou středu.

Hejtmanka Stráská sfoukla 80 svíček na pomyslném narozeninovém dortu zoo Hluboká nad Vltavou
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

„Osmdesátka je zralý lidský věk a i tato zoologická zahrada je určitým způsobem zralá, když se podíváme, jak se profilovala během těch posledních let. Vidíme, jak se nám stále mění před očima a je čím dál krásnější. Chtěla bych proto zahradě a všem jejím zaměstnancům v čele s panem ředitelem popřát, aby ten trend, který si tu nastavili, udrželi a aby byla ta naše zoo čím dál hezčí. Zvířátkům pak přeji spokojený domov,“ uvedla Stráská.

Zakladatel Adolf ze Schwarzenbergu s chotí Hildou přijeli historickým vozem

Ředitel zoo Vladimír Pokorný připomněl, že zahrada byla otevřena před 80 lety, tedy 1. května 1939. A patří tudíž k nejstarším zoologickým zahradám v České republice.  „Zoo vznikla díky nápadu knížete Adolfa ze Schwarzenbergu, majitele panství Hluboká, a jeho choti Hildy. „Zejména během posledních 20 let dostala zoo úplně jiný rozměr, což oceňují hlavně naši návštěvníci. Jim mohu zároveň prozradit, že modernizace zahrady bude pokračovat i nadále, když plánujeme například nový noční pavilon,“ nastínil Pokorný.

Akce se zúčastnil i starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa. „Rád bych jménem města poděkoval paní hejtmance a Jihočeskému kraji za to, jak pěkně se o tuto zahradu, která se nachází na našem katastru, starají,“ uvedl Jirsa.

Součástí bohatého kulturního programu pak bylo například i retrospektivní setkání s Adolfem Schwarzenbergem a jeho chotí Hildou, jejichž představitelé sem dorazili historickým vozem Škoda.

Rozloha Jihočeské zoologické zahrady činí 4,5 hektaru a svůj domov zde má zhruba 300 druhů zvířat v celkovém počtu tři tisíce kusů. Ročně sem pravidelně zavítá kolem 250 tisíc návštěvníků.

Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Očekávali jsme výraznější zpomalení hospodářského růstu

6:28 Ministr Havlíček: Očekávali jsme výraznější zpomalení hospodářského růstu

Česká ekonomika na počátku letošního roku mírně zpomalila. Podle předběžného odhadu vzrostl hrubý do…