Hejtmanka Vildumetzová: Hejtmanův pohár opět putuje do Sokolova

16.11.2017 5:30

Oblíbená soutěž Hejtmanův pohár, kterou pořádá Asociace amatérských sportů České republiky, zná své vítěze. Nejlepší výkony předvedli mladí sportovci ze Sokolova. Druhé a třetí místo pak patřilo Nové Roli a Lomnici. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová předala žákům a jejich učitelům hodnotné ceny.

Hejtmanka Vildumetzová: Hejtmanův pohár opět putuje do Sokolova
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)

V soutěži Hejtmanův pohár (více ZDE) žáci zápolí ve zdolávání opičí dráhy, která prověřuje jejich všestranné sportovní nadání. Dráha má unifikovanou podobu a je možné ji postavit v každé tělocvičně či multifunkčním hřišti. O vítězích přitom nerozhodují sekundy, ale soutěžní body. Sportovci mohou získat ještě bonusové body za plnění nejrůznějších hejtmanských výzev, natáčení videí či pořizování fotografií. Letos se do soutěžního klání přihlásilo 9 škol a 2190 žáků z našeho kraje.

„Velice mne těší, že mohu předat našim mladým sportovcům zasloužené ceny. Jsem na ně opravdu hrdá. Ráda bych ovšem, aby se do příštího ročníku soutěže zapojilo ještě více škol z našeho regionu, a proto v této souvislosti oslovíme jednotlivá města a obce,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová během slavnostního vyhlášení výsledků soutěže.

Nejlépe si s absolvováním opičí dráhy poradili žáci ze Základní školy Sokolov v Běžecké ulici, kteří získali originální pohár, finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a drobné dárky od Karlovarského kraje. Druhá se umístila Základní škola Nová Role, která si odnesla poukaz na nákup sportovního vybavení za 4 tisíce korun. Třetí pak skončila Základní škola Lomnice, jejíž žáci byli odměněni poukazem v hodnotě 1 tisíc korun. Aby toho nebylo málo, pro výherce a jejich pedagogický doprovod byla ještě připravena bonusová prohlídka Krajské knihovny Karlovy Vary.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Střet zbožných přání s realitou

12:09 Zahradil (ODS): Střet zbožných přání s realitou

Komentář na facebookovém profilu k duelu s pirátským europoslancem Mikulášem Peksou o Green Dealu